29 Burgemeester jaap pop reikt ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Beatrix koninklijke onderscheidingen uit aan verschillende Haarlemmers die zich zeer verdienstelijk hebben gemaakt. Daarbij behoren o.a. pieter biesboer, conservator van het Frans Halsmuseum, jochem van eeghen, directeur van het prinses Christina concours, cor van der geest, coach van judoclub Kenamju, marijke kots, regisseuse van diverse musicals, mart smeets, bekend sportpresentator en joost swarte, vormgever en ontwerper van de Toneelschuur. Ook -238- burgemeester jaap pop krijgt een onderscheiding, maar in dit geval uitgereikt door de Commissaris van de Koningin. Mei 1 De Haarlemse stichting De Witte Tulp, die huiswerkbegelei ding voor allochtone jongeren verzorgt, krijgt een 'Appeltje van Oranje', een bijzondere prijs uit het Oranjefonds. De Witte Tulp krijgt een beeld en 15.000 euro. De prijs wordt op 19 mei in Paleis Noordeinde in Den Haag door prinses maxima uitge reikt. 4 b en w van Haarlem besluiten dat Haarlem Lichtstad moet blij ven. Het college trekt ongeveer 200.000 euro uit om de sterk verouderde kabels en leidingen te vernieuwen. De gemeente wordt daarmee eigenaar en beheerder van de licht-ringleiding. 5 De chocolade-industrie Droste staat centraal in de nieuwe musical over het Droste Effect die marijke kots heeft geschre ven. Het amateurtoneelgezelschap De Haarlemse Theater makers gaat de musical opvoeren. Er komen vijf voorstellingen in de Toneelschuur. 9 Het Haarlemse Draaiorgelmuseum opent haar deuren in het nieuwe onderkomen aan de Küppersweg in de Waarderpolder. Tegelijk met de opening wordt de nieuwe facade van het Kunkelsorgel, het grootste concertdraaiorgel van Europa, ge presenteerd. 12 Vier wijkraden van Haarlem-Oost stappen naar de rechter. Ze eisen dat de Turkse moskee Selimiye op een andere plaats in het Reinaldapark verrijst. Volgens hen moet het gebedshuis op de locatie Posthuis naast de voetbalvelden komen in plaats van bij de hoofdingang van het park. 13 Bevrijdingspop in Haarlem is uitgeroepen tot het beste evene ment van Nederland. De Haarlem Cup, een jaarlijks voetbal- Haerlem Jaarboek 2004

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 240