Universe, doet in Ecuador mee om de wereldtitel te veroveren. Ze ontdekt dat de missverkiezingen in dat land volop leven: overal staan duizenden mensen langs de weg die haar willen aanraken en met haar op de foto willen. De Noorderkerk aan de Velserstraat, eigendom van de Ned. Hervormde Gemeente, wordt te koop aangeboden. De kerk is overbodig als gevolg van het samengaan van Lutheranen, Nederlands Hervormden en Gereformeerden. De kerk is voor gedragen als gemeentelijk monument. Teylers Museum krijgt ruim honderd objecten uit de nalaten schap van boudewijn büch. Zijn omvangrijke bibliotheek gaat onder de hamer bij het Haarlemse veilinghuis bubb kuyper. Haarlem moet nog eens zes miljoen euro extra bezuinigen. Door een rekenfout in de jaarrekening 2003 is de extra tegen valler ontstaan. Deze bezuiniging komt bovenop het eerder aangekondigde bedrag van zo'n 14,5 miljoen euro. Juni Het gebouw van het hoofdpostkantoor aan de Gedempte Oudegracht in Haarlem is voor een bedrag tussen de 8 en 9 miljoen euro gekocht door imca Vastgoed van zakenman erik de vlieger. Tot i januari 2013 blijft het postkantoor er nog in gevestigd. Plan is om er daarna een luxe winkelcentrum in te vestigen. De Spaanse architect mateo maakt een nieuw plan voor het Provinciehuis. Daarbij komt het nieuwe vergadercentrum aan de Dreef geheel los te staan van het monumentale Paviljoen Welgelegen, het vroegere paleis van lodewijk napoleon, mateo houdt met zijn nieuwe plan rekening met de eisen van de Rijksdienst voor Monumentenzorg, die het eerdere plan afkeurde. De Koninklijke hfc die dit jaar zijn 125-jarig bestaan wil vieren, is daar volgens sporthistoricus nico van horn uit Amsterdam twee jaar te vroeg mee. van horn zegt daarvoor bewijzen te hebben. De voetbalclub toont zich verrast, maar is niet van plan zich er iets van aan te trekken. De finale van het hit, het Haarlems Interscholair Toernooi is ondanks de hitte in de zaal van het Patronaat (tijdelijk in de vroegere Fietsznfabriek) een doorslaand succes. Dans, ballet, cabaret en kleinkunst waren er in tal van variaties te zien uitge- Haerlem Jaarboek 2004

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 242