voerd door enthousiaste scholieren van het voortgezet onder wijs. io Haarlem Jazzstad ziet zich door tekort aan geld genoodzaakt het programma in te korten. Op de Botermarkt gebeurt niets omdat de gemeente slechts voor één dag een vergunning wil afgeven, waarna de horecaondernemers besloten dan maar helemaal niet mee te doen. Op de Grote Markt duurt het Jazz- festijn een dag korter dan anders: de zondag valt af. ii Meer dan vijfduizend kinderen hebben meegelopen met de Avondvierdaagse. Vrijwel zonder problemen legden zij de 5,10 -241- of 15 kilometer af en op de slotavond werden ze met bloemen gehuldigd op de Grote Markt. Volgend jaar moet de 50ste edi tie van start gaan. Sportwethouder pieter barnhoorn laat weten dat hij graag een ijsbaantje op de Grote Markt ziet. Hij wil een baan van 19 bij 34 meter en hij hoopt dat er in de eerstkomende winter al op geschaatst wordt. Hij zegt vergevorderd te zijn met spon sors, zodat het de gemeente niets kost. De wethouder wil de marktkramen weg hebben; de marktkooplui zijn boos. 15 De gemeente Haarlem gaat samen met Real Tennis Club Wassenaar onderzoeken of de middeleeuwse 'tennisbaan' van Huis ter Kleef aan de Kleverlaan kan worden herbouwd. Huis ter Kleef is volgen rtc het oudste nog bestaande gebouw in de wereld, waar het 'caetsen', de voorloper van het huidige tennis, werd beoefend. De baan werd in 1560 gebouwd door Willem van Brederode. Toen Huis ter Kleef in 1573 bijna helemaal werd verwoest door de Spanjaarden, bleef het gebouwtje met de caetsbaan bestaan. 16 jeroen blijleve, sinds maart 2001 programmeur van het Patronaat, wordt in Rotterdam door de Vereniging Neder landse Poppodia (vnp) uitgeroepen tot beste popprogrammeur van Nederland. peter koppen, directeur van Het Patronaat wordt eveneens in Rotterdam door de vnp onderscheiden met de Lifetime Achievement Award, vanwege zijn vele verdiensten voor de Popmuziek in Nederland, koppen stond aan de wieg van de Vereniging Nederlandse Poppodia, waarvan hij al meer dan tien jaar met grote inzet bestuurslid is. 21 De vijf wijkraden van Haarlem-Oost protesteren tegen de slui ting van het filiaal van de stadsbibliotheek in dat deel van Haarlem. De mogelijke sluiting maakt deel uit van het voorge- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 243