nomen bezuinigingsprogramma van de gemeente. De bieb in Haarlem-Oost krijgt 25.000 bezoekers per jaar, voornamelijk kinderen. Rond de botanische tuin en de panden aan het Prinsenhof, achter het Stadhuis, ontsteekt wethouder jur visser de sfeer verlichting, die dit fraaie stukje Haarlem voortaan bij Haarlem Lichtstad voegt. Het aanlichten werd mogelijk door samen werking tussen gemeente, het Stedelijk Gymnasium en de stichting Haarlem Lichtstad. Het Haarlemse gemeenteraadslid tiny van hoeyen stapt uit de WD-fractie. van hoeyen, ook wel het 'linkse geweten' van de WD genoemd, stemde als enige in de fractie vóór de opening van de gebruiksruimte voor drugsverslaafden. Na eerdere con flicten was dat de directe aanleiding van haar opstappen. Ze gaat als eenling verder in de raad. Juli 1 Wethouder jur visser geeft met drie schoten uit een ouderwets kanon, geleend van het Vestingmuseum Naarden, het officiële startsein voor de nieuwbouw op het Ripperdaterrein. Het sta tige hoofdgebouw blijft staan. Daarin komen appartementen en een Grand Café. Op het voorterrein komen woningen en een verzorgingshuis. Daaronder komt een parkeergarage voor 850 auto's. 5 De bibliotheek in Haarlem-Oost, die met sluiting werd bedreigd, blijft open. De meerderheid van de gemeenteraad kiest daarvoor met als argument dat Haarlem-Oost toch al het meest kwetsbare deel van Haarlem is en dat de jeugd daar de steun van het gemeentebestuur verdient. 7 De Historische Vereniging Haerlem pleit voor een nieuw ste denbouwkundig plan voor het Raaksgebied. De vereniging roept het gemeentebestuur op zoveel mogelijk karakteristieke panden in en om het zogenoemde Carré van Dumont te red den van de voorgenomen sloop. Vooral de HBS-a en de kerk De Hoeksteen mogen volgens de Vereniging Haerlem niet worden gesloopt. De Vishal kan voorlopig expositieruimte blijven. Onmiddellijk na het voorstel door het cda om daar op termijn de vvv te ves tigen, schaarden de Haarlemse kunstenaars zich aaneen en tekenden protest aan. De gemeenteraad besluit dat er wel een Haerlem Jaarboek 2004 -242- 25 22

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 244