onderzoek komt naar een nieuwe vestiging van de wv op of nabij de Grote Markt. 10 Het in Haarlem gevestigde Nederlands Bijbelgenootschap fuseert met het Vlaams Bijbelgenootschap in Brugge. Voor de 60 werknemers in Haarlem heeft dat geen gevolgen. Zij blijven zich vanuit deze stad bezig met de coördinatie van de nieuwe bijbelvertaling en de promotie van de bijbel. 11 Het Willibrordusorgel van de Kathedrale Basiliek St. Bavo aan de Leidsevaart is geheel gerestaureerd. Vaste organist Bernard bartelink wijdde het orgel in. 12 Enkele dagen voordat het nieuwe tapijt voor de Gravenzaal van het stadhuis officieel zou worden gepresenteerd blijkt het spoorloos. Vermoedelijk is het tapijt op het verkeerde schip vanuit India, waar het geknoopt is, terecht gekomen. De pre sentatie gaat voorlopig niet door. 13 De Rijksdienst voor Monumentenzorg gaat akkoord met het veranderde plan voor de nieuwbouw bij het Provinciehuis. De nieuwbouw komt niet meer pal tegen het paviljoen Welge legen, maar wordt verbonden door een glazen loopbrug. De Haarlemse Welstandscommissie reageert voorzichtig positief en wacht de verdere uitwerking af. 16 De bouw van de moskee in het Burgemeester Reinaldapark kan doorgaan. Dat bepaalt de Haarlemse voorzieningenrechter en deze stelt daarmee de gemeente Haarlem in het gelijk. Vier wijkraden wilden de bouw op een andere plek in het park. 17 Het 45ste Internationaal Orgelfestival in Haarlem krijgt een feestelijke opening. De deuren van de Grote of St. Bavokerk staan wijd open voor iedereen tijdens de officiële opening. Organist jos van der kooy bijt de spits af met een zinderende vertolking van bach's beroemde Toccata und Fuga. 22 Het tapijt voor de Gravenzaal is terecht. De unieke vloerbe dekking bleek alsnog per schip in Rotterdam te zijn aangeko men. Het 350 kilo wegende tapijt wordt nu op woensdag 3 november in de Gravenzaal gepresenteerd. De Haarlemse oorlogsmisdadiger klaas carel faber hoeft zijn levenslange gevangenisstraf in Duitsland niet uit te zitten. In 1948 kreeg hij in Nederland levenslang, maar in Duitsland, waarheen hij gevlucht was, werd hij in 1957 vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. Minister donner vroeg vorig jaar zijn Duitse collega de straf alsnog ten uitvoer te brengen, faber was lid van de Waffen ss en maakte deel uit van het beruchte KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 245