Sonderkommando feldmeijer dat sluipmoorden op verzets mensen pleegde. Dichteres en kinderboekenschrijfster harriët laurey (79) overleden. Zij woonde jarenlang in Haarlem en won tweemaal de prijs Kinderboek van het Jaar (de latere Gouden Griffel). Ze heeft meer dan tachtig publicaties op haar naam staan. De Vondelweg gaat een half jaar dicht. Er komt nieuwe riole ring en 'fluisterasfalt', dat minder lawaai maakt. Daarvoor moeten 47 zomereiken weg. Tien van die bomen krijgen een plek in het Frederikspark en op de Bolwerken. De bekende Haarlemse ijzerhandel schous van 1854 viert zijn 150ste verjaardag. Er is op de eerste etage een tentoonstelling ingericht en er verschijnt een boekje over de historie. Augustus De finale van de Honkbalweek 2004 wordt gewonnen door het Nederlandse team. Deze editie van de jaarlijks terugkerende week was een groot succes. De Raad van State besluit dat de sloop van de bijgebouwen van de HBS-b mag doorgaan. Daarmee kan een begin worden ge maakt met de ontwikkeling van het Raaksplan. Over de sloop van de HBS-a en de Hoeksteenkerk in het gebied doet de Raad later uitspraak. Haarlem is niet 'fietsvriendelijk' maar scoort voor het beleid op papier wel een dikke voldoende. Dat concludeert de Fietser- bond, die in 125 Nederlandse gemeenten een onderzoek hield. Vooral het wegdek in Haarlem is slecht en er moet veel omge reden worden. Wel zijn er veel fietspaden. Het ijsbaanplan voor de Grote Markt, de droom van wethou der Barnhoorn, gaat niet door. Het College van b en w geeft daarmee gehoor aan de protesten van de marktkooplui, die een andere plek zouden moeten krijgen, als de baan er zou komen. Het gebouw in de Smedestraat waarin de oude Toneelschuur was gevestigd, gaat opnieuw de verkoop in. De Woonmaat- schappij zou er vijftien appartementen in realiseren, maar de gemeente keurde recente wijzigingen in het bouwplan af. Actiegroep Haarlem, een groep van zo'n 150 krakers bezet het Raakscomplex. Ze nemen hun intrek in de met sloop bedreig de HBS-a en in de zogeheten Wijnkerk aan de Jacobstraat. De politie doet een bemiddelingspoging, maar de krakers gaan daar niet op in. Haerlem Jaarboek 2004

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 246