7 De Haarlemse indra schütz (24) en jérémie cotteverte (26) uit Angers trouwen in het Franse dorpje Rablay-sur-Layon, vlakbij Angers, de partnerstad van Haarlem. Het bruidspaar leerde elkaar kennen tijdens een uitwisseling van het Spaarne Lyceum en een school uit Angers in 1995- Zo leidde een ste denband tot huwelijksband. 9 De hittegolf met zijn extreem hoge temperaturen maakt slacht offers. In de eerste week van augustus zijn vijf ouderen met uit drogingsverschijnselen opgenomen in het Kennemer Gasthuis in Schalkwijk. 13 Het bekende café Van Egmond, op de hoek van de Kleine Houtstraat en de Gedempte Oudegracht, bestaat vijftig jaar. Van ouds een café met records: in de jaren zestig stonden er maar liefst twee kampioenen wielrennen achter de bar: de oude Jacques van Egmond, die in 1933 wereldkampioen werd bij de amateurs en die in 1932 bij de Olympische Spelen goud en zilver won, en zijn schoonzoon, oud-wielrenner Gé Peters. 17 Er komt een vierde editie van het fotoproject 'Kijk naar je eige' van de in 1998 overleden Haarlemse fotograaf ted dobson. Deze legde tussen 1973 en 1996 in drie sessies zijn vrienden- en kennissenkring vast op de gevoelige plaat. Wie de vierde editie gaat fotograferen is nog niet bekend. De Stichting Kunst Aktiviteiten gaat op zoek naar een fotograaf. 18 Wethouder ruud grondel opent officieel het ateliercomplex 'Het Hoofdkantoor' aan de Waarderweg. In dat gebouw krij gen 37 beeldend kunstenaars hun atelier. Ook wordt er een mode-atelier gevestigd. 20 Judoka dennis van der geest, van de Haarlemse club Ke- namju wint een bronzen medaille op de Olympische Spelen in Athene. Hij versloeg daarvoor de Iraniër miran. 21 De koningin van Haarlem Jazzstad wordt ze genoemd, de 79- jarige zangeres rita reys, die al meteen met haar openings nummer 'It's spring again' de harten van de Haarlemmers steelt. In de tent op de Grote Markt is haar optreden het abso lute hoogtepunt van het Haarlemse jazzfestijn. De jazzdiva toont zich onvermoeibaar. 26 Het vliegtuiglawaai in Haarlem is sterk toegenomen sinds de opening van de start- en landingsbaan Polderbaan. Het lawaai blijkt vervijfvoudigd. Dat zeggen de cijfers die Schiphol publi ceert in het blad Milieumonitor. Al eerder bleek uit klachten van inwoners dat het lawaai in Haarlem en Spaarndam sterk was toegenomen. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 247