28 De grote elektriseermachine uit 1784 in Teylers Museum wordt grondig gerestaureerd. De machine van martinus van marum, die in de Instrumentenzaal staat, is een van de grote blikvan gers van het museum. 29 henk DüiNKER (76) overleden in zijn woonplaats Bloemendaal. Hij was een kwart eeuw - tot in 1995 - voorzitter van de toen malige KNVB-afdeling Haarlem, in de volksmond beter bekend als de Haarlemse Voetbal Bond (hvb) 30 De wijkraad Transvaal en Patrimoniumbuurt verzet zich fel -246- tegen het ontwerp voor de nieuwe Koningkerk die aan Klop persingel moet komen. Architect j. bieze zou nauwelijks reke ning hebben gehouden met de typische stijlkenmerken van de wijk Patrimonium, die in de jaren twintig van de vorige eeuw is gebouwd volgens het tuindorpprincipe. September x Een vrouw die als een moderne Ma Dalton in Haarlem drie bankovervallen pleegde, is aangehouden. Het is een 42-jarige Haarlemse, die steeds een briefje bij de balie van een bank neerlegde waarop stond dat zij explosieven om haar middel had en geld wilde. Alleen bij de Fortisbank aan de Rijks straatweg had dat effect en kreeg zij geld mee. 4 Voor de zevende keer worden de Haarlemse Vaardagen gehouden. Ruim driehonderd schepen trokken tijdens dit drie daagse evenement een enorme hoeveelheid publiek. 7 john kraay (83), regisseur en groot stimulator van het Haar lemse amateurtoneel, overleden. Hij regisseerde ook musicals, vaak op teksten van levenspartner martine faber, zoals Het Haarlem Dossier en Laken en Bier. kraay wist de Haarlemse verenigingen enthousiast te maken voor grote projecten. Hoofdconservator carel van tuyll van serooskerken van Teylers Museum vertrekt naar het Louvre in Parijs. Hij wordt daar per i januari hoofdconservator van de afdeling prenten en tekeningen. 10 Het Haarlemse Concertgebouw krijgt een nieuwe naam en gaat Philharmonie heten. Daarmee is dan tegelijk de verwar ring met het Amsterdamse Concertgebouw de wereld uit. 12 jan zumbrink (61) overleden. Hij was een kenner bij uitstek van de moderne beeldende kunst. Jaren schreef hij voor het Haarlems Dagblad de kunstkritieken. De laatste drie jaar was Haerlem Jaarboek 2004

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 248