te, ovalen entree geschrapt. Ondanks die versobering blijven de kosten nog altijd 19,5 miljoen euro. De verdiepte entree, een essentieel onderdeel in het ontwerp van architect erick van egeraat, staat al een jaar ter discussie. Tijdens zijn vakantie in Frankrijk is de Haarlemse tuinarchi tect henk weijers (67) overleden. Hij maakte in 1998 een geheel nieuw ontwerp voor het Lorentzplein, dat op kosten van de bewoners werd uitgevoerd. Hij kreeg internationale erkenning door zijn publicaties in Garden Design Book en in 1994 won hij de Amerikaanse Arda Gold Award met een door hem ingerichte tuin op Aruba. De stadsbussen rijden niet in verband met staking en ook het streekvervoer met bussen ligt stil. Oktober 2 Stadsdichter george moormann onthult op de Bavodag in de Grote Kerk een gerestaureerde muurschildering uit 1580 op één van de vier pilaren die de dakruiter (toren) van de kerk onder steunen. Evenals de dakruiter zijn de pilaren eigendom van de gemeente, die een kwart van de restauratiekosten voor haar rekening nam. Het resterende bedrag is bijgepast door 'De Vrienden van de Grote Kerk'. Restaurateur eric tjebbes werk te zes weken aan de schildering. 5 Journalist dick verkijk presenteert zijn nieuwe boek De Sin terklaasrazzia van 1944. Hij beschrijft daarin nauwgezet de razzia die op 6 december 1944 in Haarlem werd gehouden. De Duitsers grendelden Haarlem en omgeving toen hermetisch af en pakten 1300 weerbare mannen tussen de 16 en 40 jaar op. Ze werden naar Duitse werkkampen afgevoerd. 6 Voor het tweede achtereenvolgende jaar gaat de Haarlem Basketball Week niet door. Voor dit evenement, dat traditio neel rond de kerstdagen werd gehouden, krijgt de organisatie te weinig sponsorgeld bij elkaar. De kosten van de vorige weken bedroegen resp. drieënhalve en vier ton. 7 Burgemeester jaap pop maakt bekend dat de Stichting Stadswachten begin 2005 wordt opgeheven. Dat is het gevolg van het stopzetten door het rijk van de iD-banen, de vroegere Melkertbanen. Dertig van de circa 55 stadswachten worden ontslagen. De overige 25 komen in dienst van de gemeente om toezicht te houden op bijvoorbeeld daklozen en de parkeerga rages. -248- Haerlem Jaarboek 2004 27

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 250