9 Houthandel scheffer vertrekt na 66 jaar uit de Schalkwijker straat en vestigt zich in de Waarderpolder. scheffer heeft het terrein verkocht aan een projectontwikkelaar, die er woningen wil bouwen. ix Alsof het een verzetsdaad betreft, zo laat journalist-schrijver dick verkijk een houten plaquette aanbrengen in het trappen huis van het station van Haarlem. De herdenkingsplaat herin nert aan de Sinterklaasrazzia in 1944. De ns wil niet aan een gedenkteken meewerken, omdat 'de ns part noch deel had aan de razzia'. 13 Een ruime meerderheid van de gemeenteraad steunt het colle gevoorstel om 21,5 miljoen euro uit te trekken voor de verbou wing van de Stadsschouwburg. Dat is twee miljoen meer dan de 19,5 miljoen euro die tot dan toe beschikbaar was. De gemeente hoopt dat sponsors bijspringen. Daarmee kan - met uitzondering van de verdiepte nieuwe entree - het plan van architect van egeraat nagenoeg worden uitgevoerd. De bouw begint volgend jaar. 14 De Stichting Vaartochten Haarlem heft zichzelf met onmid dellijke ingang op. Daarmee lijken ook de zo succesvolle Haar lemse Vaardagen tot het verleden te behoren. Het bestuur van de stichting zegt de veiligheid van mensen en materiaal tijdens het enorm gegroeide festijn niet meer te kunnen garanderen. 18 Fotovak Engel bestaat 75 jaar en viert dat met een boekuitgave van de historie van het bedrijf, simon engel sr. begon zijn fotohandel in 1929 in de Spaarnwouderstraat. 19 De Haarlemse bluesformatie Barrelhouse viert zijn dertigjarig bestaan met een live-cd. De band werd in 1974 opgericht door gitarist john laporte, bassist jan willem sligting en pianist han van dam. Ze kwamen alledrie uit de band van de Haarlemse zanger oscar benton. 22 Haarlem krijgt er twaalf nieuwe straatnamen bij. In de nieuwe wijk Scholenaer, op het voormalige Paswerkterrein in Schalkwijk komen de Vuurtorenstraat, Eendenkooistraat, Christianastraat, Ter Weeuwenstraat, Slot van Nieuwerkerk- straat, Vierpoldersstraat, De Swarrelstraat, Zaagmolenplaats, Oliemolenplaats, Hoevevreugdplaats, Bouwlustplaats en de Scholenaerlaan. De namen herinneren aan het oude Schalkwijk. 26 Prof. dr. a.a. verrijn stuart (81) overleden. Hij was sinds 1988 secretaris natuurwetenschappen van de Koninklijke Hol- landsche Maatschappij der Wetenschappen. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 251