Er is geen geld voor een tweede aflevering van Haarlem Literair in de Toneelschuur. De organisatoren hebben er een streep door gehaald omdat gemeente en sponsors geen geld beschikbaar stellen voor de literaire manifestatie, waarvoor het programma al zo goed als rond was. De Haarlemse prentenboekmaakster charlotte dematons wint de Kinderboekenwinkelprijs voor haar boek De gele bal lon. De onderscheiding is een initiatief van de samenwerkende kinderboekwinkels in ons land. -250- 28 Haarlem gaat onderzoeken of er een grote parkeergarage onder het water van de Nieuwe Gracht kan komen. Die moet plaats bieden aan 800 auto's. In afwachting van het onderzoek wordt de aanleg van kleinere parkeergarages, aan de Kou- denhorn en de Gonnetstraat, voorlopig uitgesteld. De Toneelschuur heeft vorig seizoen van alle theaters in Nederland de meeste premières in huis gehad. Dat waren er 29. Dit blijkt uit een onderzoek van Theater Instituut Nederland. De Schuur wordt gevolgd door vier Amsterdamse theaters: Frascati (27), De Brakke Grond (22) de Stadsschouwburg (22) en Bellvue (21). 29 Projectontwikkelaar mab laat een nieuw plan zien voor het Raakscomplex. Daarin is het Casino opgenomen achter een glazen gevel op de hoek van de Raaks en de Zijlvest. Ook de zeven bioscoopzalen krijgen een plaats in het nieuwe plan, dat sterk afwijkt van het oude. anton Hendriks, jarenlang voorzitter van toneelgroep Gene- sius, krijgt de Penning van Verdienste van de gemeente Haarlem. Hij wordt geëerd vanwege zijn vele vrijwilligerswerk voor het Haarlemse amateurtoneel. Hij kreeg ook nog de Zil veren Rederijkersspel van de Nederlandse Vereniging voor Amateurtoneel. November 2 Aan de Haarlemse actrice elisabeth andersen, één van de grootste actrices van ons land, is de Blijvend Applaus Prijs 2004 toegekend. Ze krijgt die voor haar opmerkelijke en bij zondere bijdragen aan het Nederlandse toneel gedurende een lange reeks van jaren. De prijs bestaat uit een bedrag van 2500 euro en een bronzen beeldje van de kunstenares iris la rütte. De prijs wordt op 14 november uitgereikt in theater De Kleine Komedie in Amsterdam. Haerlem Jaarboek 2004

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 252