In de Grote of St. Bavokerk is begonnen met het verwijderen van de bonte knaagkever uit de houten gewelven. In het mid den van de kerk staat een hoogwerker. De strijd tegen de knaagkever kost zo'n 20.000 euro. Dat wordt bekostigd door het Restauratiefonds Grote of St. Bavokerk. Het nieuwe tapijt dat joost swarte ontwierp voor de Gravenzaal is officieel ten doop gehouden. De nieuwe vloer bedekking, waarin de historie van Haarlem in pictogrammen tot leven gebracht wordt, oogst van alle kanten bewondering. Er zijn 61 afbeeldingen in verwerkt van onderwerpen die met Haarlem te maken hebben. s In zijn woonplaats Lage Mierde is de journalist ton neelissen overleden, drie maanden na zijn echtgenote, de dichteres har- riët laurey. neelissen, voormalig chef-kunst van Haarlems Dagblad, manifesteerde zich in Haarlem ook als dichter in de vroegere Sociëteit Teisterbant, waar hij ook zijn vrouw leerde kennen. 8 Een nieuw Jopenbier wordt gepresenteerd: een Extra Stout met een alcoholpercentage van 5,5 procent. De nieuwe biersoort markeert het tweede lustrum van het Jopenbier, dat volgens oud Haarlems recept wordt gebrouwen. 10 Van conservator antoon erftemeijer van het Frans Hals museum verschijnt het boek Frans Hals in het Frans Hals museum. De auteur laat daarin zien hoe modern en met welk een losse toets Hals schilderde. II FLIP MAYER (90) overleden. Mayer bekleedde tal van functies bi] Joh. Enschedé en Zn. en eindigde daar in de directiestaf. Aan drukken had hij zijn hart verpand. Met een vriendenclub vormde hij 't Hof van Johannes, vrijetijdsdrukkers die bijzon der drukwerk maken. Mayer was ook lid van Het Beschreven Blad. Hij maakte deel uit van het Dinsdagavond Gezelschap, dat elke tweede dinsdag van de maand samen komt in de sociëteit Trou moet Blycken, waarvan hij ook lid was. De Haarlemse animatiefilmer gerrit van dijk, meervoudig winnaar van de Gouden Beer, staat vanaf n november twee maanden centraal in het Filmmuseum in Amsterdam. Het Filmmuseum presenteert zes programma rond van dijk. Het retrospectief wordt geopend met een speciale aflevering van het zogeheten Jute-project, waarmee van dijk samen de Haarlemmers pieter zwaanswijk, luc van de lagemaat en wigbolt kruijver in 1979 een jaar lang kritisch de actualiteit volgden. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 253