De Hoogenbijlprijzen 2004 gaan naar muziekjournalist han reiziger en de Zaanse film- en videogroep Saenden. De twee jaarlijkse prijzen zijn bestemd voor personen of instellingen die zich verdienstelijk hebben gemaakt op het gebied van klassie ke muziek of film. Op 19 november worden de prijzen uitge reikt in de Gravenzaal van het stadhuis. Ze bestaan uit een geldbedrag van 15.000 euro en het beeldje Hildebrand in de Haarlemmerhout van jan van borssum buisman. Met een groots kleurenspektakel aan vuurwerk, licht- en laser projecties wordt het Heimwee Festival door burgemeester jaap pop aan het Spaarne geopend. Componist hans asselbergs componeerde speciaal voor deze gelegenheid een eigentijdse WatermusicHet festival, naar idee van de kunstenares MICHÈLE BAUDET, krijgt invulling met tal van manifestaties in de stad. Eindelijk wordt de nieuwe Nagtzaambrug over de Zomervaart in de Amsterdamse buurt door de wijkraad geopend. De brug is aanmerkelijk hoger uitgevallen dan de oude. Vooral de win keliers in de Amsterdamstraat zijn blij dat de brug weer open is. MARIJNE HARDENBOL (36), de talentvolle gitariste van de popu laire Haarlemse skaband The Bouncers, overleden. Zij werkte van 1988 tot in 1994 als vrijwilliger bij het poppodium Het Patronaat. Ook maakte zij zich enthousiast verdienstelijk in de jury eigentijdse muziek van het jaarlijkse evenement Haarlem Interscholair Toernooi (hit). De fabrikant van Haarlemmerolie, C. de Koning Tilly bv, heeft een uit de late zeventiende eeuw stammend stempel geschon ken aan het Haarlemse Archeologisch Museum. Met dat stem pel werd sinds 1696 een geheime code aangebracht op elk fles je Haarlemmerolie. J. p. van vulpen, fractievoorzitter en oprichter van de Stads partij Leefbaar Haarlem, kondigt aan uit de raad te stappen. Hij verwijt de raad dat deze meeloopt aan de hand van het col lege van b en w en hij beschuldigt burgemeester pop van par tijdigheid. De overige drie raadsleden van de Stadspartij schor ten hun werk tijdelijk op. Architect wiel aerts en projectontwikkelaar Imca presenteren de plannen voor het nieuwe stadion voor hfc Haarlem. Er komen 8000 zitplaatsen en een parkeergarage voor 900 auto's. De Haarlemse gemeenteraad had om 1500 parkeerplaatsen Haerlem Jaarboek 2004

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 254