gevraagd. Het stadion moet begin seizoen 2007-2008 klaar zijn. Op de dag waarop de stadionplannen worden gepresenteerd wint Haarlem na vier opeenvolgende nederlagen eindelijk weer eens met 3-1 van Emmen. 23 De eerste van de drie veilingen van de boekencollectie van BOUDEWijN büch levert bij veilinghuis Bubb Kuyper 565.000 euro op. Topstuk was een zeventiende-eeuws reisverslag door Oost-Indië, dat met een richtprijs van tussen de vijf- en zeven duizend euro weg ging voor 38.000 euro. 24 Architect thijs asselbergs presenteert zijn ontwerp voor de nieuwe woonwijk op het terrein van de Mariastichting. Er komen 408 woningen waarvan 90 huurwoningen binnen de huursubsidiegrens. Daarvoor wordt onder meer de ziekenhuis flat gesloopt. Het grootste deel van de monumentale oudbouw aan de Kamperlaan, de kapel en de monumenten aan de Kleine Houtweg blijven staan. 27 In het Frans Halsmuseum begint een tentoonstelling van vijftig topstukken van de Haarlemse schilder pieter claesz uit Haarlem, claesz geldt als de onbetwiste meester van het stil leven. Tussen 1617 en 1660 heeft hij meer dan duizend schilde rijen gemaakt. De tentoongestelde schilderijen komen o.a. uit particuliere collecties uit Europa en de Verenigde Staten. De literaire nalatenschap van tekstdichter en schrijver len- naert nijgh is ondergebracht in het Letterkundig Museum in Den Haag. Het gaat onder meer om liedteksten, manuscripten, maar ook om krantenartikelen en foto's, correspondentie, kin dertekeningen en oude schoolschriftjes, nijgh overleed op 28 november 2002. Als afsluiting van het Haarlemse Heimwee Festival wordt in de Kennemer Sporthal met begeleiding van Holland Symfonia een hommage aan hem gebracht. December 1 Het Paradijshofje. Zo heet het woningproject van twaalf appar tementen dat boven de winkels op de hoek van de Anegang en de Schagchelstraat komt. Het maakt deel uit van het project 'Wonen boven winkels', dat de leegstand boven winkels in de binnenstad wil tegengaan. Op 47 plekken van de mogelijke zevenhonderd zijn inmiddels woningen gerealiseerd. De bedoeling is dat dit tot 350 appartementen oploopt. 3 Tien jaar na zijn dood krijgt de Haarlemse kunstschilder kees kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 255