verwey een grote overzichtstentoonstelling in het Haags Gemeentemuseum, rudi fuchs, voormalig directeur van het Stedelijk Museum in Amsterdam, stelt de expositie samen. 4 Zanger willem duyn (67) overleden in zijn woonplaats Ros winkel. De in Haarlem geboren zanger overleed aan een hart stilstand. Hij werd bekend als Big Mouth van het Duo Mouth MacNeal, dat hij samen met zangeres sjoukje van 't spijker vormde. 8 De Amsterdamse Buurt krijgt elf jeugdige verslaggevers voor -254- de digitale wijkkrant. De elf jongens en meisjes vormen de zogeheten kids redactie. Elke maandag na schooltijd volgen zij een stoomcursus journalistiek. 10 De straatnamen die zijn uitgekozen voor het zogenoemde Ripperdakwartier, het nieuw te bouwen woningencomplex op het terrein van de vroegere Ripperdakazerne, brengen daar de sfeer van oude krijgsromantiek uit de cavalerie terug. Daarvoor zijn namen gekozen als Wachtmeesterstraat, Huzarenstraat, Ritmeesterstraat, Karabinierstraat, Kurassierstraat, Lansier straat. Andere namen zijn Nieuwe Manegeplein, Exercitie terrein, Kazerneplein en Stormbaanstraat. 14 De gemeente Haarlem grijpt in bij illegale bouwsels in het volkstuincomplex aan het Jaagpad in Schalkwijk. Onder dwang moeten daar binnen enkele weken illegale huisjes, cara vans, schuttingen, konijnenhokken en zelfs vijvers verdwijnen. Een woonwinkel en een woonhuis moeten ook worden afge broken. 16 Teylers Museum koopt het schilderij 'De veerpont' van jacob maris aan. De aankoopprijs wordt niet bekend gemaakt. De waarde van het doek uit 1870 wordt geschat op enkele tiendui zenden euro's. 20 Bij een zoektocht naar een wietkwekerij in de Timorstraat trof de politie geen hennep aan, maar wel 1890 kilo vuurwerk. Het vuurwerk is in beslag genomen. 22 Als het Appelaarcomplex volgend jaar wordt opgeleverd, krijgt Haarlem er weer twee nieuwe straatnamen bij. Het nieuwe binnenplein, waar de publieksingang van het gerechtsgebouw komt, gaat Simon de Vrieshof heten. Het wordt vernoemd naar de rabbijn simon philip de vries (1870-1944). Aan de achter kant van de nieuwbouw komt bij de Nieuwe Appelaarsteeg het Philip Frankplein. frank volgde rabbijn De Vries in 1940 op en vormde samen met b.j. chapon en h.o. drilsma de Haarlemse Haerlem Jaarboek 2004

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 256