Over de auteurs drs. CLARA BRINKGREVE (1951) is historica. Zij heeft zich intensief met de geschiedenis van Haarlem en omgeving beziggehouden in de vorm van tal van tentoonstellingen (Frans Halsmuseum/de Hallen, Historisch Mu seum Zuid Kennemerland, Historisch Museum Haarlemmermeer) en di verse publicaties. Over het Haarlemse burgerweeshuis verscheen in 1994 van haar hand: In Haarlem staat een Huis - zeshonderd jaar zorgen voor kinderen. martin busker (1950) werkt sinds 1981 bij de gemeente Haarlem, eerst bij het bureau Monumentenzorg en nu als ontwerper bij het bureau Vast goed Ontwikkeling. Hij was betrokken bij vele restauraties m Haarlem o.a. bij de Hoofdwacht, het Prinsenhof, de herinrichting van de stijlka mers van het stadhuis, de herbouw van molen de Adriaan en het herstel van de Janskerk. Hij zit sinds 1981 in het bestuur van de Nederlandse Vereniging van Monumentenzorgers en is sinds 2002 voorzitter van de Stichting Geveltekens Vereniging Haerlem. DR B.K.S. KOENE (1943) heeft als natuurkundige in researchlaboratoria m Nederland, Canada, de Verenigde Staten en Zwitserland gewerkt. Na be ëindiging van die loopbaan houdt hij zich nu vooral bezig met geschied kundig onderzoek. Hij publiceerde onder andere over de middeleeuwse standenmaatschappij en over de vroege geschiedenis van Midden-Ken- nemerland. DRS gertrudis a.m. offenberg (1947) studeerde architectuurgeschiede nis en archeologie aan de Universiteit van Amsterdam. Zij werkte bij Mo numentenzorg, is oud-redacteur van Spiegel Historiael en zij publiceert als wetenschapscorrespondent artikelen en boeken over cultuurhistori sche onderwerpen voor een breed, geïnteresseerd publiek. Enkele titels. Gevelstenen in Nederland, Op zoek naar de vijfde eeuw (met H.A. Hei- dinga) Amoko, myths and legends of the Asmat and Mimika Papuans

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 263