Haerlem Jaarboek 2004 De Vereniging Haerlem, opgericht in 1901, is een bloeiende historische ver eniging met ruim 2100 leden. Sinds 1919 is zij gevestigd in de Hoofdwacht op de Grote Markt, een van de oudste en interessante monumenten van Haarlem. De vereniging richt zich op de be scherming van de Haarlemse monu menten of in bredere zin het stads gezicht. Dit betekent niet dat de vereni ging tegen elke vernieuwing is of dat al het oude zonder meer bewaard moet blijven. Het uitgangspunt is dat zorgvul dig met het verleden moet worden omgegaan en dat ons culturele erfgoed het waard is om behouden te blijven in het belang van heden en toekomst. De hoofddoelstelling is het kweken van belangstelling voor de geschiedenis van Haarlem en omstreken en het be vorderen van de kennis daarvan. Daartoe geeft de vereniging elk jaar een jaarboek uit met daarin artikelen over het verleden van Haarlem en de stads- kroniek met de actualiteiten van het afgelopen jaar. Daarnaast verschijnt vier keer per jaar een nieuwsbrief met het programma van activiteiten (lezin gen en excursies), actualiteiten en achtergronden. Binnen de vereniging bestaat een historische werkgroep waarin een aan tal leden zich actief toelegt op histo risch onderzoek. De uitkomsten daar van verschijnen regelmatig in boekvorm onder andere in de door de Vereniging Haerlem uitgegeven Haerlem-reeks. Wie het waardevolle karakter en leefklimaat van Haarlem belangrijk vindt en belangstelling heeft voor haar geschiedenis, wordt lid van de Vereni- I ging Haerlem. www.haerlem.nl I

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 268