i'V worsted has it all the way 25X154 Een voorbeeld van naamsbekendheid: een enveloppe uit Engeland met adres Van der Steur, Holland kreeg ergens van een PTT-ambte- naar de aantekening 'Zie: Haarlem' en werd prompt bezorgd! appelen tegen Spaanse wollen stoffen en die werden dan door Distex ver deeld. Best was het niet, maar beter dan niets. Al spoedig correspondeerde ik weer met onze Engelse leveranciers. Vele zaken waren gebombardeerd en verhuisd, verschillende bekenden bleken overleden. De textielindustrie was echter overgegaan op oorlogs industrie en de meeste employés hadden, evenals hun vrouwen, gewerkt in de oorlogsindustrie of in het leger, brandweer enz. dienst genomen. Ik begreep toen pas goed uit de correspondentie waarom Engeland de oor log had gewonnen. Wij hadden vijf jaar alles zoveel mogelijk gesaboteerd en zij hadden zich voor honderd procent ingezet om de oorlog te winnen. Engeland moest dus weer overschakelen op de vredeseconomie en dat kostte tijd. Voorraden waren ook daar niet meer. Toch waren er wonderlijke voorbeelden van de goede zakelijke men taliteit van de Engelsen. Zo ontvingen wij een pakket met 24 coupons vooroorlogse stoffen van Burberrys, die wij in 1939 besteld hadden. Ze hadden ze netjes bewaard. Een cliënt van ons, ir. F. van Hattum uit Bloemendaal, moest voor de oorlog veel in Londen zijn en had een kamer in een Engelse club. Daar liet hij ook een paar oude kostuums hangen. Toen hij na de oorlog weer in deze club kwam, verscheen de but ler met zijn pakken. Hij had ze iedere maand afgeborsteld. Deze pakken waren nu zijn mooiste pakken. In 1945 ging ik naar Londen om oude vrienden te bezoeken en te pro beren weer wat stoffen los te krijgen. Je mocht maar één pond meene- Haerlem Jaarboek 2004 -44- Gerard A.v.d. Steur's, Kleermakerij, HOLLAED.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 46