liep het goed af, maar een paar weken vakantie waren wel nodig. In dat jaar i960 was er meer aanleiding voor oververmoeidheid. De heer Knuvelder, mijn boekhouder/verkoper, overleed plotseling op kantoor, tegenover mij zittend aan zijn bureau. Ook bestond de Koninklijke Watersport Vereniging 'De Kaag', waarvan ik voorzitter was, dat jaar vijf tig jaar met veel drukte, bezoek van H.M. Koningin Juliana enz., wat erg veel werk meebracht. Ik besloot toen toch wat van mijn werk af te stoten en de cliënten in Zeeland en Limburg deed ik over aan andere bedrijven. Ik was eigenlijk drukker met de cliënten in het land dan in Haarlem. Dat was niet goed. Maatkleermaker was een beroep, waar de cliënten graag door de baas zelf werden geholpen. Bij het passen aan de zaak door de coupeur was ik er indien enigszins mogelijk ook altijd zelf bij. Dat was het bezwaar van je verbondenheid met je naam aan de zaak. Bij Meddens bijvoorbeeld zou niemand naar mijnheer Meddens vragen, die bestond trouwens niet meer. Maar bij Van der Steur verwachtte men dat wel. Toen Knuvelder overleden was, had ik het geluk om tijdelijk een gepensioneerde winkelchef van Nieuw Engeland, die in Haarlem woon de, aan te kunnen trekken. De heer Stijnman bleef tot J. Slangen, de zoon van oud-directeur Slangen van Nieuw Engeland, bij ons kwam. Hij bleef tot 1966 waarna hij filiaalchef werd van Meddens in Amsterdam. Stijnman en Slangen en later Stroot had ik gevonden door bemidde ling van de heer Schuiling. Dit was een textielagent, die zijn cliënten ook adviezen gaf over personeel. Een bijzonder prettige man en een 'heer' onder de vertegenwoordigers. Ook een prettige, ijverige en aardige verte genwoordiger was W. van Doornik van het Engels/Franse stoffenhuis Dormeuil. Mede door het feit dat mijn zoon Ab in de zaak zou komen, heb ik de verbouwing in 1957 doorgevoerd en was ik voorzichtig met winkelver koop begonnen. Na een opleiding op de Kleermakersschool in Den Haag, dezelfde school waar ik geweest was en bij dezelfde leraar Harm- sen, deed hij praktische ervaring op bij Nieuw Engeland, Austin Reed in Londen en bij de Londense Saville Row-kleermaker Dennis Wilkinson, waar hij later goed bevriend mee raakte. In 1964 kwam hij in de zaak en in 1967 werd hij firmant. Rechts: gezamenlijke advertentie van een aantal leden van de Bond van Maatkleding Bedrijven in Nederland in Elseviers Weekblad 1966. De tekst en tekeningen van Jo Spier waren speciaal voor Van der Steur getekend. Haerlem Jaarboek 2004

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 56