gesticht als tot het daarstellen van een nieuw. Vooraf deelt hij zijn ziens wijze mede omtrent de eischen zowel uit stoffelijk als uit geestelijk oog punt voor Weezenopvoeding te stellen. De veranderingen aan het oude gebouw komen op ongeveer j 33.000,- te staan, terwijl een nieuw weeshuis aan de Olieslagerslaan, medegere- kend de verkoopswaarde, zoowel 167.000,- zal kosten, gerekend voor 88 weezen. Voor 50 a 60 weezen, zou het gebouw ongeveer 100.000,- kos ten De heer Gunning acht de uitgave van j 33.000,- tot verbouwing van het bestaande weeshuis, beslist af te raden, daar de toestand toch altijd gebrekkig blijft. Voor dit Gesticht zou hij het gemengde stelsel van verpleging, namelijk gezins- zoowel als gestichtsverpleging, willen toe passen, als zijnde het beste stelsel. Men zou in de eerste plaats voor de grootere jongens geschikte gezinnen willen zoeken. Mejuffrouw Brouwer zou dan als Directrice van het weeshuis de meisjes en de kinderen onder zich hebben, terwijl Vader dan, met de titel van Inspecteur, toezicht zou hebben op de gezinsverpleging, welke in de eerste plaats op de jongens boven de 15 jaren toepast zou worden. In beginsel wordt aangenomen aanbouw van een nieuw klein wees huis, doch allereerst zal moeten afgewacht worden hoe het met de voor- Haerlem Jaarboek 2004 De regentenkamer zoals die er in het weeshuis aan de Olieslagerslaan uit zag anno 1909. Nu is een groot deel van de inrichting in het Historisch Museum Zuid-Kennemerland te zien. (coll. Kennemer Atlas) -62—

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 64