II Ontwerp voor de bouw van het weeshuis aan de Olieslagerslaan, 1906. (coll. Kennemer Atlas) d.d. 12 februari, dat de schoollokalen aan de door de wet gestelde eischen voldoen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten.91 De ferme handtekeningen van voorzitter F.R. Crommelin en van secreta ris F.M. van Lijnden prijken zoals gebruikelijk onder het verslag. IO> De zo noodzakelijk geachte nieuwbouw, die in deze vergadering besproken werd, zou inderdaad worden gerealiseerd. Een perceel aan de Olieslagerslaan, een stuk land dat al eeuwen in bezit van de instelling was, werd gekozen als locatie. Dat de bouwvoorbereidingen grondig werden aangepakt blijkt uit de vergaderverslagen van de nu volgende jaren. Zo stuurden de regenten in april 1905 een uitgebreide vragenlijst aan andere goedbekende weeshui zen om gegevens te verzamelen voor de bouw- en inrichtingseisen voor een modern weeshuis. Het gebouw aan het Groot Heiligland werd na langdurige onderhandeling in februari 1906 aan de gemeente verkocht. Hoewel enkele Haarlemse architecten, onder wie de befaamde J.A.G. van Rechts: plattegrond van het nieuwe weeshuis aan de Olieslagerslaan. Links is de afdeling voor de jonge kinderen en de grote meisjes, rechts de afdeling voor de grote jongens. Hun leven speelt zich gescheiden af. De meisjes en de jongens hebben zelfs een eigen ingang. Alleen bij feesten en hoogtijdagen gaat de schuifwand tussen de beide eetzalen in de achtervleugel open. De regen tenkamer bevindt zich in het middendeel. Bij een interne verbouwing en ver huizing op een later tijdstip is de bestuurskamer verplaatst naar de jongens kant, naar de oorspronkelijke gymnastiekzaal. Haerlem Jaarboek 2004 -66- w f8*" 1_ - - .1 f-'ti-UMyil! U-ML|

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 68