milii Topgevels van Koninginneweg 8-10 (foto Maarten van Wamel) In het pand xoa-iob waren oorspronkelijk twee afzonderlijke wonin gen opgenomen. Elk daarvan had een eigen voordeur. Deze twee woon huizen vormden samen een symmetrisch geheel. De middenpartij van de gevel is opgemetseld met oranjekleurige verblendsteen. De huidige voor deur van dit huis is niet authentiek. In 1910 werd door de huisarts M.J.J. Schutte, die op dat moment woonde in één van de huizen, een verbou wingsplan ingediend dat voorzag in het samenvoegen van de twee oor spronkelijke woningen tot één geheel. De Amsterdamse architect J.P. van der Vijgh was de ontwerper van dit plan. Inmiddels bevinden zich enige appartementen in het pand. De rechthoekige ramen op de eerste verdieping van dit geveldeel zijn voorzien van bovenlichten waarin zich een fijnmazige ruitverdeling bevindt. In de ramen van de dakkapel zijn eveneens ruitjes te zien. De middenpartij wordt links en rechts geflankeerd door twee gelijke gevel- delen waarvan de muren bedekt zijn met een witte pleisterlaag. De ramen op de begane grond zijn gelijk aan die op de eerste verdieping van het middenstuk, maar ze worden afgesloten door een in oranje steen gemet selde segmentboog. Ter hoogte van de bovenlichten van deze vensters wordt het pleisterwerk doorsneden door in oranje steen gemetselde ban den. Op de eerste verdieping is een forse erker geplaatst. Het grote raam Haerlem Jaarboek 2005 -100-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 102