vereniging vanaf 1929 parallel zal lopen aan de geschiedenis van het echt paar Vorstman, resp. voorzitter en secretaresse. Voordat de Kathedrale Basiliek Sint-Bavo aan de Leidse Vaart gebouwd werd fungeerde de Sint-Josephkerk aan de Jansstraat als bis schopskerk. Aan de hand van weergevonden tekeningen beschrijft Arjen Looyenga de ontwerpen voor een bisschopstroon in deze kerk. Haarlem is bekend als monumentenstad, maar bijna niemand weet dat de stad ook een aantal panden bezit met kenmerken van de Jugendstil. Krijn Haasnoot beschrijft ze en legt uit wie ze bouwde. De nieuw herplaatste gevelstenen in Haarlem worden belicht door Martin Busker, de voorzitter van de Stichting Geveltekens van de Vereniging Haerlem. De rubriek Varia is dit jaar gevuld door Bert Koene en Ab van der Steur. Deze rubriek is bedoeld voor korte berichtjes, een anekdote, een gedichtje of een spotprent op een historisch voorval. Iedereen die iets dergelijks tegenkomt bij historisch onderzoek kan dit inzenden voor het nieuwe jaarboek. Door reorganisaties bestaat het Bureau Monumentenzorg in zijn oude samenstelling al een aantal jaren niet meer. De reeks van verslagen over in de afgelopen jaren gerestaureerde panden, die wij gewend waren in het jaarboek te plaatsen, is hiermee jammer genoeg ten einde. In voorko mende gevallen dat een belangrijk gebouw gerestaureerd wordt hopen we daar in de toekomst toch aandacht aan te kunnen geven. Helaas hebben we afscheid moeten nemen van Nop Maas als redac tielid van het jaarboek. Wegens andere drukke werkzaamheden moest hij tot zijn spijt ophouden met het redactiewerk. Wij bedanken hem zeer voor zijn waardevolle bijdragen. De redactie hoopt dat de lezers met plezier kennis zullen nemen van de boeiende bijdragen in dit jaarboek. Bijdragen voor het volgende Jaarboek ziet de redactie met belangstelling tegemoet. Zij moeten uiter lijk 15 oktober 2006 in bezit zijn van de redactiesecretaris, p/a Archiefdienst voor Kennemerland, Jansstraat 40, 2011 rx Haarlem. F.W.J. Koorn K. van Leeuwen M.L. Pop-Jansen, redactiesecretaris B.C. Sliggers A.G. van der Steur Haerlem Jaarboek 2005 DE REDACTIE

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 10