—140— GEGEVENS DE VEREENIGING BETREFFENDE. Doelstelling en middelen. De vereeniging „Geloof en Wetenschap" heeft ten doei de bevorde ring van de cultureele belangen der meer ontwikkelde Katholieken, zulks uitgaande van de Katholieke beginselen en rekening houdende met de Kerkelijke voorschriften. Zij tracht dit doel te bereiken 1 Door het doen houden van voordrachten en cursussen, al dan niet met gedachtenwisseling, over vraagstukken rakende die gebieden waar verrijking van de kennis wenschelijk is, zooals de Godsdienst, de verschillende takken van wetenschap, de letterkunde en de kunst; 2. Door het organiseeren van muziek-, tooneel- en filmuitvoeringen, al dan niet in samenwerking met andere vereenigingen 3. Door alle andere wettige middelen. Contributieregeling Men kan lid worden op 2 manieren 1. op een diploma A van f7.— 's jaars, dat aan het lid zelf en aan één huisgenoot(e) toegang geeft tot alle bijeenkomsten (bij de tooneel- uitvoeringen en de uitvoering van het Utrechts Madrigaalkoor met toeslag), terwijl tot een maximum van 3 bijkaarten a f 2 per persoon en per jaar verkrijgbaar zijn voor overige huisge- nooten 2. op een diploma B van f 4.— 's jaars, dat uitsluitend aan het lid zelf toegang verleent en geen aanspraak geeft op bijkaarten. Opgave nieuwe leden. Zij, die zich als lid wenschen op te geven, gelieven dit kenbaar te maken aan de Secretaresse, Emmalaan 9 te Haarlem, Telefoon No 15607, met gebruikmaking van bijgesloten aanmeldingsformulier. Beëindiging lidmaatschap. Het lidmaatschap eindigt o.m. door tijdige opzegging, d.i. vóór 1 Juni van eenig jaar. In bijzondere omstandigheden kan door het bestuur van deze ver plichting dispensatie worden verleend. S*T Aan de leden wordt medegedeeld, dat de diploma's van 1 Sept. af zullen worden aangeboden. Beleefd doch dringend wordt verzocht het verschuldigde gereed te leggen. Bij vergeefsche aanbieding zal het bedrag met incassokosten verhoogd moeten worden. Gegevens over het lidmaatschap van de vereniging Geloof en Wetenschap uit 1939. (coll. nha) Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 142