secretaris Donders tevreden. Dat G. en W. gerenommeerde sprekers kan aantrekken is mede te danken aan de samenwerking met andere G. en W.-verenigingen in den lande en met soortgelijke verenigingen in o.a. Duitsland en Frankrijk. Ter bestuursvergadering wordt er over gemopperd dat veel leden op de bijkaarten niet-gezinsleden meenemen. Een kindermiddag met natuur kundige proeven werd slecht bezocht, dus dat initiatief wordt weer afge voerd. Het ledental blijft gedurende de jaren twintig schommelen. Op 8 januari 1929 geeft secretaris Donders het estafettestokje ofwel de kroon- -142— tjespen over aan een vrouwelijke opvolger. Mejuffrouw Thea Coelen treedt aan als de nieuwe secretaresse.8» Vanaf dit moment zal de geschiedenis van G. en W. in veel opzichten parallel lopen aan de geschiedenis van het echtpaar Vorstman.9» Het is een geschiedenis van hun onmiskenbare goede trouw en hun gedreven heid, maar ook van onnadenkend enthousiasme. Het echtpaar Vorstman, een korte biografische schets Wie was nu dat echtpaar, dat zoveel voor de vereniging Geloof en Wetenschap heeft betekend dat hun naam er bijna een synoniem voor werd?10» Fidelio Vorstman, 1876-1965 (zijn voornaam werd naar de klemtoon afgekort tot Dé) werd in 1876 in Semarang geboren als zoon van de Nederlandse advocaat R. Vorstman. Vader Vorstman, een Haarlemmer, was een muzikaal man; hij speelde piano op concertniveau en heeft ook wel eens een piano-recital in het Haarlemse Concertgebouw gegeven. Na zijn rechtenstudie vertrok hij naar Nederlands-Indië, waar hij na enkele jaren een eigen advocatenkantoor begon. Zijn zoon Fidelio erfde behal ve zijn muzikaliteit (hij speelde niet onverdienstelijk viool) ook zijn beroepsbelangstelling. Hij vertrok naar Nederland om rechten te gaan studeren. Aanvankelijk teruggekeerd naar Java om het kantoor van zijn vader over te nemen, kwam hij in 1921 definitief naar Nederland terug. Hij werd leraar staatswetenschap aan de mts in Haarlem. Tussen 1922 en 1940 was hij tevens leraar aan het Kennemer Lyceum, het Sancta Maria en het Triniteitslyceum waarvan hij ook enkele jaren rector is geweest. Pater Vlaar, die jaren lang moderator bij Geloof en Wetenschap was, gaf ook les op het Triniteitslyceum. De beide mannen stonden op zeer goede voet met elkaar. Er zal over Geloof en Wetenschap veel in collegiaal hartelij ke sfeer zijn overlegd en doorgesproken zonder dat de sturende hand van de kerk al te nadrukkelijk aanwezig behoefde te zijn. Vorstman was buitengewoon goed ingevoerd in het katholieke net- Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 144