werk. De waslijst aan bestuursfuncties en lidmaatschappen van comités is zo groot dat een korte greep hieruit moet volstaan. Naast zijn voorzit terschap van Geloof en Wetenschap vanaf 1923 wordt hij in 1925 door bis schop Callier benoemd tot voorzitter van de Algemeene rk Propaganda Club te Haarlem; ook wordt hij ondervoorzitter van de Kleine Theresia Stichting en houdt hij zich bezig met het Sint-Jacobs Godshuis. Hij werkt mee aan de teksten tot heiligverklaring van pater Roothaan. We vinden hem in het Eere-Comité dat zorgt voor de herdenking van het i2V2-jarig pontificaat van paus Pius xi. Ook in het kerkbestuur van zijn parochie neemt hij taken op zich. Hij is bestuurslid van de RK-volksuniversiteit, -143- voorzitter van het Comité van Actie inzake katholieke film en cursuslei der van de Ontwikkelingscentrale kab te Haarlem. Daarnaast schrijft hij les- en handboeken over staatsinrichting en economie. Zelfs heeft hij nog tijd voor het verzamelen van levenswijsheden en citaten, die in 1963 uit gegeven worden.11' In een krantenartikel ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag, op 1 maart 1946, lezen we iets over zijn opstelling ten aanzien van het nationaal-socialisme Achterkant van het door Fidelio Vorstman geschreven Prismaboekje Levenswijsheid uit cita ten uit 1963. (Particulier bezit) Mr. F. Vorstman werd in 1876 geboren te Setna- rang op Java. Na zijn gymnasiale opleiding stu deerde hij rechtswetenschappen aan de Gemeente lijke Universiteit van Amsterdam. Voor hij aan verschillende onderwijsinstellingen staatsweten schappen en koloniaal staatsrecht ging doceren, was hij geruime tijd werkzaam bij de Raad van Justitie te Makassar. De heer Vorstman geniet niet alleen bekendheid als auteur van handboeken over staatsinrichting en economie; hij heeft ook veie jaren zijn krach ten gewijd aan het sociale, culturele en charita tieve leven in Nederland. Onder meer is hij vijf endertig jaar voorzitter geweest van de culturele instelling Geloof en Wetenschap te Haarlem. Als liefhebberij heeft mr. Vorstman gedurende een groot deel van zijn leven citaten verzameld en de keuze die hij hieruit voor deze Prisma-uitgave gemaakt beeft, is kenmerkend voor de geestelijke rijkdom die hij zich in de loop der jaren v> heeft. LENY WIJNANDS-VAN DER LEIJ

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 145