Het verslag van de bestuursvergadering van 7 mei 1929 is de eerste van - eveneens - een lange rij. Hoofdthema van de bestuursvergaderingen is in feite steeds opnieuw het voorbespreken van de winterprogramma's. Zij vormen het vaste bestanddeel en de kern van hun bestaan als bestuur. Er wordt gekozen uit reeds door het secretariaat toegezonden lijsten. Daarna begint het eigenlijke werk van de secretaris: het engageren van sprekers dan wel van groepen/uitvoerenden, het huren van een passende lokaliteit, het zorgen dat de agenda afwisseling en regelmaat behoudt, het opstellen en verzenden van de definitieve convocaties, het voeren van correspondentie en het bijhouden van de ledenadministratie etc. Het -149- engageren van buitenlandse sprekers gebeurt door de voorzitter. De voor noemde bestuursvergadering geeft een typerend beeld van wat er zoal aan de orde komt. De heer Meddens vraagt of ook onderwerpen als astrolo gie, en onderlinge hulp bij het verkrijgen van een maatschappelijke posi tie, in aanmerking komen voor lezingen? Men houdt het in beraad. Is het wenselijk om onder de paraplu van Geloof en Wetenschap een dilettan- ten-tooneelclub op te richten? De algemene mening is dat er voldoende amateur-toneelgezelschappen zijn die in die behoefte voorzien. Dupli caatdiploma's16' zullen voortaan tegen de halve prijs worden uitgegeven; er worden er zoveel aangevraagd. In de volgende bestuursvergadering wordt het definitieve programma voor het winterseizoen 1929/30 vastge steld. Daarna kan het worden gedrukt en verstuurd. Men heeft een wachtlijst voor nieuwe leden ingesteld, omdat het maximum aantal leden wordt bepaald door het maximum aantal plaatsen in de stadsschouw burg. Men kan geen contributie heffen voor een uitgaansvereniging als men niet de toegang tot die uitjes kan garanderen. Het gebruikte woord 'uitgaansvereniging' is typerend. Het geeft aan dat er wel een en ander veranderd is in de doelstellingen van de vereniging. Uit opeenvolgende bestuursvergaderingen wordt duidelijk dat de invloed van de secretares se groeit. Dit is zeer naar de zin van de overige bestuursleden, die door deze werklust meer achterover kunnen leunen. In het klein Notulenboekeen soort kladversie van hetgeen later 'in het net' in het grote boek komt te staan, vinden we een terloopse ver melding van het huwelijk tussen de voorzitter en de secretaresse op 29 oktober 1930, met een korte dankzegging voor de geschenken. Er veran dert niet veel. Als er al een verandering is, kan dat alleen ten goede zijn: de samenwerking tussen deze aan elkaar verknochte mensen, die beiden belangeloos hun tijd en energie steken in het welvaren van de vereniging G. en W., wordt hoogstens hechter en dat draagt vrucht. Het blijkt uit het gestaag groeiende ledental. De secretaresse meldt droog dat 'vooral de tooneelvoorstellingen onze leden welkom [zijn].' LENY WIJNANDS-VAN DER LEIJ

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 151