formule. Het beproefde mengsel van ernst en luim, van amusement tot cultuur. Noch in de bestuurssamenstelling, noch in de doelstellingen, de uitingsvormen of programmatuur heeft de Tweede Wereldoorlog een breuklijn gevormd. Slechts uit een enkele zinsnede in de naoorlogse verslaglegging blijkt dat de algemene schaarste van invloed was. In het jaarverslag 1946/47 staat: Op 11 Februari 1947 ontvingen wij bericht, dat de Stadsschouwburg wegens kolengebrek zijn poorten voorlopig moest sluiten, zodat de -i57- aangekondigde toneelopvoering van 'De Gijsbreght van Aemstel' op 14 Februari 1947 niet door kon gaan. In de tweede helft van Maart 1947 werden de poorten weer geopend en konden wij ons werk weer hervatten.' Overigens kan men de schaarste in die jaren van wederopbouw niet terugzien in de programma's. Getalsmatig lag het aantal avonden dat G. en W. zijn leden bood, meteen weer op volle sterkte. En het niveau van het gebodene was als vanouds. Op die eerste naoorlogse bestuursvergadering komt wederom het vraagstuk van het omzetten van vereniging in stichting. De oorlog is er tussen gekomen, maar juist nu er zoveel is veranderd, is het misschien wijs om hierover opnieuw van gedachten te wisselen, aldus de voorzitter. Alle aanwezigen zijn er eigenlijk wel voor, maar de heer Vorstman wil 'voor dergelijke gewichtige aangelegenheden' graag unanimiteit. De kwestie wordt een jaar aangehouden, zodat de algemene ledenvergade ring zich erover kan uitspreken. Op 8 februari 1947 is er zowel bestuurs- als algemene ledenvergadering. Het aantal leden ligt rond de 870, maar zoals gewoonlijk zijn er slechts een handvol aanwezigen. Op deze verga dering wordt een nieuwe moderator verwelkomd. Pater Vlaar, collega docent van Dé Vorstman aan het Triniteitslyceum en een goede vriend van het echtpaar, is naar Venlo overgeplaatst. Ingaande 1 september 1946 is zijn plaats ingenomen door pater dr. Modestus van Straaten. Verder is ook de penningmeester wegens verhuizing formeel teruggetreden. Zijn taken werden al langere tijd feitelijk door mevr. Vorstman uitgevoerd en zij heeft dit naar aller mening zo voortreffelijk gedaan, dat het voorstel om die situatie te formaliseren meteen wordt overgenomen. Mevrouw Vorstman wordt bij acclamatie benoemd in deze tweede functie; zij is nu zowel secretaresse als penningmeesteres. In zijn afscheidswoord als pen ningmeester zegt de heer Pastoor onder meer: LENY WIJNANDS-VAN DER LEIJ

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 159