-159- Het 25-jarig jubileum van Thea Vorstman-Coelen als secretaresse in januari 1954. Zij staat achter de bloemen met naast haar rechts op de foto haar man Fidelio Vorstman, (coll. nha) mgr. Huibers deelt hij mede dat de pauselijke onderscheiding 'Pro Ecclesia et Pontifice' voor hen is aangevraagd, als dank voor hun onver moeibaar werk 'in dienst van de Katholieke zaak'. De uitreiking van de bijbehorende gouden erekruisen vindt plaats op 27 februari daaraan vol gend in de pauze van een voordracht in een bomvolle Stadsschouwburg. De vereniging bloeit. In 1948/49 is het ledental gegroeid tot 1025. Een absoluut recordaantal. Het aantal cursussen is overeenkomstig de plan nen uitgebreid tot 4. Dit tot groot genoegen van mgr. Filbry, kanunnik en plebaan van de Kathedrale Kerk, die laat weten dat hiermee is voldaan aan een grote wens van de geestelijkheid. Het aantal verzorgde evene menten is ook een record: negentien avondvullende programma's, met als klapstuk op 20 april een volledige uitvoering van de opera 'La Traviata'. Waarna dan nog op de slotavond 'Hamlet' van Shakespeare volgt; eveneens een grote toneelproductie. Dit is waarschijnlijk wat de eerste secretaris in 1908 voor ogen stond, toen hij het 'streven naar Excelsior' beschreef. Het is Excelsior in extremo. Langdurig succes is eigenlijk een saai verhaal. In het jaar 1952/53 blijkt het ledental gestegen tot 1073. Er werden 20 avonden en acht cursussen georganiseerd alsmede rondleidingen door het Bisschoppelijk museum. LENY WIJNANDS-VAN DER LEIJ

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 161