T W INT) G S T E B IJ E E N K O M S T Prof. Dr L, J. Beaufort „De Verenigde Naties", haar betekenis en haar activiteit Op onze twintigste bijeenkomst op DONDERDAG 11 APRIL 1957 's avonds 8 uur in de Stadsschouwburg alhier, zal door Lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal Hoogleraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen een voordracht worden gehouden over TER INLEIDING: Ef te, sinds haar stichting 'm 1945, over de V. N, meer kwaads dan goeds gesproken, Hierin verschilt zij niet van haar voorganger, de Volkenbond, Bedacht moet echter worden, dat een vereniging van naties «ooit beter kan zijn dan de som der waarden van de individuele staten, waaruit zij is samengesteld. Anders verlangen zon onredelijk zijn. De voornaamste klachten, die tegen de V. N, worden in gebracht. hebben betrekking op haar politieke activiteitenMen verwijt haar enerzijds, dat zij «iet in staat is onrecht, door machtige staten toegebracht aan kleine staten, te herstellen, anderzijds beslissingen te voor komen, die meer een uitvloeisel zijn van eigenbelang dan van recht. De spreker zal niet nalaten over dit gewichtig probleem zijn. mening uit te spreken en tevens onze aandacht te vra gen voor het nuttige werk, dat door de V. N. buiten het poli tieke terrein gedaan werd en waarvoor wij haar dankbaar moeten zijn. Boekwerken, die aan de R.K. Leeszaal en Bibliotheek in ver hand met deze voordracht ge raadpleegd kunnen worden: Prof. Mr T. H. W. Verzijl De nieuwe bond der Verenigde Naties I94$j, Everyman's United Nations 1945—1955), Voorts literatuur over de di verse organisaties van de Bond. Aankondigingen voor een lezing en een pianorecital in 1957. (coll. nha) Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 164