W. op het eind nog in een stichting is omgezet. De mogelijke gevolgen daarvan waren voor een gewoon lid misschien niet zo belangrijk. Voor het bestuur betekent het feitelijk, dat het per die datum niet langer in functie is. Maar noch de bisschop die statutair een nieuw bestuur moet benoemen23', noch de moderator die van deze regel zeer goed op de hoog te is, noch de onderscheiden bestuursleden die direct op 4 december behoren af te treden, komen in actie. Voor het praktisch ingestelde bestuursechtpaar Vorstman zal het nog het minste verschil hebben gemaakt. Het is midden in het uitgaansseizoen en the show must go on; -164- daar moeten zij voor zorgen. Het jaar 1956 eindigt zonder dat de wette lijke verandering op een formele wijze zichtbaar wordt gemaakt. Deed dan iedereen of zijn neus bloedde? Nee! Het kladboek van mevrouw Vorstman, waarin zij een (soms emotionele) eerste versie van notulen en jaarverslagen vastlegt voordat het hele verhaal 'in het net' in het grote boek wordt overgeschreven, biedt hier uitkomst. In het klad jaarverslag 1956/57 wordt expliciet de leemte gemeld die is ontstaan door het ontbreken van een stichtingsbestuur. Ook wordt met zoveel woorden gemeld dat de vicaris-generaal van het Bisdom, mgr. J.M. Groot, (hande lend namens de uitstedige bisschop Huibers) het echtpaar Vorstman vol macht verleent om als dagelijks bestuur van de stichting op te treden en als zodanig geheel zelfstandig te handelen, totdat de bisschop een nieuw stichtingsbestuur heeft benoemd. Ook wordt in deze kladversie gemeld dat de heer H.P. Baard aftreedt als bestuurslid. Zijn werkzaamheden als directeur van het Frans Halsmuseum verhinderen dat hij voldoende aan dacht aan G. en W. besteedt. Met veel wederzijdse betuigingen van sym pathie wordt de heer Baard in mei 1957 uitgewuifd. Er lijkt niets aan de hand te zijn. Alleen terugkijkend mag men aannemen dat er ook toen al onderhuids spanningen waren. Het is wellicht veelbetekenend dat de gegevens uit deze alinea niet in het officiële Notulenboek terecht zijn gekomen. Ondertussen gaan de avonden en de uitvoeringen gewoon door. De leden merken niets van wat er achter de schermen plaatsvindt. Het bestuur van de stichting, of liever gezegd het echtpaar Vorstman, zet zich in om de viering van het gouden jubileum van G. en W. voor te bereiden. Pas in augustus 1957, vlak voor het begin van het jubileumseizoen, gaat er een brief van G. en W. naar bisschop Huibers24', waarin er op wordt gewezen dat er al bijna driekwart jaar een stichting bestaat zonder dat een stichtingsbestuur is benoemd. De heer en mevrouw Vorstman berich ten de bisschop hun bereidheid en wens om deel uit te maken van dat nieuwe bestuur. Op 16 september 1957 schrijft moderator Van Straaten aan de bisschop25' met het verzoek om een onderhoud samen met de Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 166