gewone bestuursleden Van Beers en Delfgaauw, in verband met strubbe lingen in het bestuur van G. en W. Deze beide heren zijn boos omdat zij deel blijken uit te maken van een niet meer bestaand verenigingsbestuur. Een zekere naïveteit kan hen niet worden ontzegd. De heer Van Beers heeft ten tijde van het terugtreden van bestuurslid Baard wel eens gemompeld dat hij er ook over dacht af te treden, maar die opmerking is los in de lucht blijven hangen. Niemand heeft daar duidelijk op gereageerd; hijzelf ook niet. Ondertussen blijken de heer en mevrouw Vorstman dit wel degelijk als een vaststaand feit te hebben aangenomen. En de heren Delfgaauw en Van Beers hadden zelf -165- natuurlijk Ook kunnen bedenken dat als een vereniging ophoudt te bestaan dit ook geldt voor het bestuur ervan. Moderator Van Straaten voelt zich zoals blijkt uit zijn aantekeningen bekneld tussen twee gram storige heren die zich buitenspel gezet voelen en een ouder echtpaar dat al decennia lang met vaardige hand G. en W. leidt en van geen wijken of delegeren wil weten. Althans, zo ervaren de twee andere bestuursleden het en zo ervaart hij het zelf ook. Het probleem is dat er vijf bestuursfuncties zijn, waarvan er drie door het echtpaar Vorstman worden bekleed. Geen enkel voorstel dat bij bestuursvergaderingen in stemming wordt gebracht en dat aan dit paar onwelgevallig is, zal het halen. Het is altijd drie tegen twee. Als de mode rator meestemt, dan staken de stemmen en dan wordt het voorstel of ver worpen (volgens het stichtingsstatuut) of (volgens het oude huishoudelijk reglement, dat mogelijk nog van kracht is) de voorzitter beslist. Het komt allemaal op hetzelfde neer: de familie Vorstman beslist. Deze situatie is de beide heren bestuursleden al langer een doorn in het oog, maar nu escaleert de kwestie tot een regelrechte bestuursruzie. Van Straaten noteert op 19 september i95726), dat de rest van het bestuur (dat wil zeg gen de heren Van Beers en Delfgaauw) niet door de familie Vorstman is verwittigd over het automatisch vervallen van alle bestuursfuncties als gevolg van de wettelijke statuswijziging van G. en W. Zij werden pas in augustus 1957 op de hoogte gesteld. Dit heeft voor een behoorlijke ver koeling aan de bestuurstafel gezorgd.27' Van de bisschop wordt nu een soort salomonsoordeel verwacht. Op 20 november 1957 schrijft de bis schop dat de deken deze kwestie verder zal afwikkelen. Die wil graag voorstellen horen voor vijf nieuwe bestuursleden voor de stichting. Al dan niet toevallig, op diezelfde datum schrijft mevrouw Vorstman een handgeschreven brief aan de bisschop.28' In dit zeer emotionele epis tel stelt zij mede namens haar echtgenoot een nieuw bestuur voor, bestaande uit zes personen, waarvan noch zijzelf noch haar man deel uit maakt. Dit achteruittreden, beschouwen ze als een enorm offer dat zij LENY WIJNANDS-VAN DER LEIJ

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 167