zou worden verzonden. De heer van Beers meende klaarblijkelijk in het debat over genoemde kwestie het stilzwijgen te moeten bewaren.' En de gas tenlijst bevat nog meer pijnpunten. Zo is de heer Delfgaauw heel boos dat er een uitnodiging aan de vicaris-generaal Groot is gedaan, want deze heeft ervoor gezorgd dat Delfgaauw uit het bestuur van het Sancta Maria werd ontslagen. Dit zou te maken hebben met de ziekte van Delfgaauw's zoontje. Als de uitnodiging aan Groot niet zou worden ingetrokken, dan zou het echtpaar Delfgaauw wegblijven. De heer Vorstman poogt deze zaak te sus sen. De moderator maakt daarover een wat ongelukkige opmerking 'dat monseigneur Groot feitelijk niet uitgenodigd had behoeven te worden, omdat de bisschop mgr. Huibers zelf aanwezig was dien avond. Hierop werd niet nader ingegaan.' Uit deze citaten blijkt onomwonden dat de heren Baard, Delfgaauw, Van Beers en ook de moderator op één lijn zaten, en dat was niet bepaald de lijn Vorstman. Er blijkt ook uit, dat de onvrede die bij deze heren heerste blijkbaar niet of niet ten volle bij het echtpaar Vorstman was doorgedrongen. 32. In het kladboek ligt een los, handgeschreven velletje ongelinieerd blocnote papier, waarop staat dat het echtpaar Vorstman het besluit om terug te tre den op 10 juni schriftelijk aan alle betrokkenen heeft kenbaar gemaakt. Van die kennisgeving zijn geen kopieën of aantekeningen bewaard gebleven. Dat vergeelde blocnotevelletje is de enige schriftelijke aanwijzing. 33. 'De secularisatie van de jaren zestig liep parallel aan de uitbouw van de ver zorgingsstaat; daardoor kwam er een eind aan de eeuwenoude rol van de kerk op het gebied van de sociale zorg.' Uit: G.F. van der Ree-Scholtens (eindred.), Deugd boven Geweld, Een geschiedenis van Haarlem, 1245-1995, Haarlem 1995, p. 505. Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 176