m Robert Peereboom (1891-1956) door Oom Piet. Hij had het nu makkelijker omdat hij niet meer onder de druk van zijn vader stond, maar tegelijkertijd minder gemakkelijk omdat hij nu moest overleggen met mijn vader, zijn mededirecteur. Al hield mijn vader zich voornamelijk bezig met de hoofdredactie. Ik heb later zelden 'Gebrs.' op bedrijfspanden en vrachtauto's zien staan zonder een ver moeden van spanningen door mijn gedachten te voelen gaan; en daarbij de vraag, hoe zouden hun vrouwen elkaar vinden. Niet dat ik als zoon veel van spanningen merkte; die waren ook geen onderwerp van gesprek bij ons aan het eten. Wel wist ik, of meende ik te begrijpen, dat Oom Piet zich soms overstemd voelde, doordat mijn vader als hoofdredacteur meer openbare aandacht trok, met bijna dagelijks een hoofdartikel op de voor pagina gesigneerd R.P. Jarenlang stonden op die voorpagina toch ook berijmde commentaren op gebeurtenissen van de dag van P. Gasus - en deze P. was Oom Piet. De verzen, waar ik laatst nog eens een bundel van gezien heb, waren niet gek, soms heel grappig; alleen waren hun opinies natuurlijk minder zwaar dan die van het hoofdartikel, en ook nog onder een schuilnaam. Dat de spanningen van deze gebroeders mij verder weinig opvielen kwam ook doordat ik niet anders gewend was, binnen de familie en daar buiten. Iedereen had spanningen met elkaar, behalve een echtpaar dat mijn vader in zijn eentje bezocht, waar de man en vrouw altijd blij met Haerlem Jaarboek 2005 -180-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 182