proberen die steen op zijn oorspronkelijke plek te herplaatsen. Dit leid de ertoe dat wij de gevelsteen op 22 februari 2005 door Johan de Zoete, conservator van het Museum Enschedé, 'om niet' kregen overgedragen. Het is een zeer fijn gehouwen steen met een sierlijk cartouche tussen twee zeemeerminnen die een ovaal veld omsluiten. Op de steen is de bak kersvrouw te zien die het deeg weegt, de knecht die het deeg kneedt en de bakker die het brood in de oven stopt. Verder staat er in de omlijsting het jaartal an. 1611, waartussen nog een ovaal gat zit voor een uithang bord. De voorstelling in het ovaal is gepolychromeerd en het jaartal ver- -190- guld. In 2006 willen wij deze steen gaan herplaatsen. Palletweg 15 De firma Enschedé heeft zelf in hun pand aan de Palletweg 15 in de Waarderpolder de gedenksteen uit 1943 herplaatst met de tekst 'De Gietery Is Ingerigt Om Verscheiden Eeuwen Duurzaam Te Zyn. Johannes Enschede. Aangeboden door allen die in het bedrijf werkzaam zyn'. Deze steen heeft in de steeg achter de Wagenpoort gezeten aan het Klokhuisplein. - ism. 1 -■ Gedenksteen Joh. Enschedé oud. Gedenksteen Joh. Enschedé nieuw. Klokhuisplein 1-3 Een andere gevelsteen in een van de voormalige panden van Joh. Enschedé is 'De Hooiwagen' of 'De Vergulde Wagen'. Toen het voormalige concertgebouw werd verbouwd en de panden aan het Klokhuisplein in de steigers gingen, viel het ons op dat er aan de natuurstenen ornamenten in de gevels van Klokhuisplein 1 t/m 3 niets Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 192