dat de logementhouder de helft van het op deze wijze door haar ver kregen geld ontving, waartoe zij eens per week met hem het door haar ontvangene met hem verdeelde; dat zij gewoonlijk op genoemde wijze per week in genoemde inrich ting 20,- a 25,- verdiende, welke dan op de gemelde wijze werden verdeeld; dat zij teneinde bedoeld bedrag per week te verdienen zich echter veel moest afzonderen met mannen, daar zij gewoonlijk indien zij zich met een man afzonderde 0,50 daarvoor ontving en indien een man den ganschen nacht bij haar doorbracht gewoonlijk 1,- hier- -203- voor door haar werd ontvangen, zoodat het zelfs op één dag is voor gekomen dat zij zich met 14 verschillende mannen zich aldaar afzon derde en ontucht pleegde; In verband hiermede zijn door ons ondergetekenden gehoord: ie. B. bovengenoemd, welke ons des gevraagd verklaarde dat hij in den avond van den 3en april j.l. in het logement- en bierhuis van A. gelegen aan de ...str. no. 12 omstreeks 7 uren zich heeft afgezonderd met de aldaar wonende vrouw N., dat hij met haar niet is gehuwd en dat de logementhouder A. welke in zijne gelagkamer aanwezig was, heeft gezien dat hij zich met genoemde vrouw afzonderde, daar hij hen gelijktijdig naar boven zag gaan; dat de logementhouder hem zelf die vrouw heeft aangewezen als zijnde de gezondste. 2e. C., D. en E., die allen ongeveer gelijkluidende verklaringen afleg gen in overeenstemming met meergenoemde vrouw N. In verband met het bovenstaande is door ons op meergemelde datum gehoord: A., oud geboren te enz., van beroep logement- en bierhuishouder, wonende enz., die bekent over de inrichting te zijner huize beschik king te hebben, terwijl hij mede bekent dat de in dit proces verbaal meer gemelde vrouw N. sedert 1 mei 1894 te zijner huize inwoont, doch ontkent aan gemelde vrouw in zijne woning gelegenheid te hebben (gegeven) om met mannen zich af te zonderen en met deze ontucht te plegen. Hij ontkent mede van haar gelden te hebben ont vangen door haar op deze wijze verkregen en zegt dat zij hem per dag 0,25 voor voeding en 0,25 per nacht voor logies ontvangt; bekent hij alzoo de beschikking te hebben over zijne inrichting, ont kent hij daarin desbewust en bij herhaling uit winstbejag gelegenheid te hebben gegeven ontuchtige handelingen te plegen en ontkent een bordeel of openlijk huis van ontucht te hebben opengesteld; en heeft BERT KOENE EN A.G. VAN DER STEUR

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 205