Jaarverslag Vereniging Haerlem Inleiding -205- Het jaar 2005 stond voor de Historische Vereniging Haerlem in het teken van het thema 'Handvest voor behoud, sloop en nieuwbouw in de histo rische stad' ofwel de 'Gouden Regels'. In dit document van de werkgroep Gebouw en Omgeving worden regels geformuleerd voor nieuwbouw- plannen in een historische stad. Op 24 juni 2005 werd in het Hodshonhuis een symposium georgani seerd over het Handvest. Ondanks de hoge temperatuur was de belang stelling groot. In de pers en vakbladen werd de nodige aandacht aan dit onderwerp besteed. Ook de nieuwsbrieven berichtten in elke aflevering over het jaarthema. Vanaf 29 april 2005 was in de Hoofdwacht een tentoonstelling te zien over dit thema aan de hand van fotomateriaal van ontwikkelingen in de stad Haarlem vanaf de Tweede Wereldoorlog tot nu. De belangstelling voor deze tentoonstelling was overweldigend, 6269 bezoekers kwamen in de Hoofdwacht en werden door vrijwilligers van de vereniging gastvrij te woord gestaan. Op 22 juni vond de algemene ledenvergadering plaats in de Waalse Kerk, waar Henk Michels na 13 jaar afscheid nam als penningmeester en Marly Bergman en Johannes van der Weiden werden herbenoemd. Henk Michels werd benoemd tot lid van verdienste van de vereniging vanwege zijn jarenlange inzet als penningmeester en zijn werk voor de Stichting Geveltekens Vereniging Haerlem. Johannes van der Weiden gaf voor de leden na afloop van de ledenvergadering een inleiding op het thema van dit jaar. Het jaarboek werd in de maand juni gepresenteerd in het Dolhuys, het nieuwe museum voor psychiatrie aan de Schotersingel. Reden voor pre sentatie op deze plek was dat op de omslag een foto was afgebeeld van het nieuwe museum en dat er een kort artikel van Wim Sietsma over de restauratie van het Dolhuys in het jaarboek stond. Het onder leiding van Margreeth Pop vervaardigde jaarboek zag er weer prima uit. Michiel Kersten organiseerde een serie interessante lezingen en excur sies. De jaarexcursie ging naar Amersfoort en was zeer geslaagd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 207