In 2005 verschenen vier nieuwsbrieven met een zeer gevarieerde inhoud onder leiding van Marly Bergman en Jaap de Jong. Tot slot dient nog vermeld te worden dat de Haerlemprijs dit jaar niet uitgereikt werd, omdat er te weinig inzendingen van voldoende kwaliteit waren. Het ledental per 1 januari 2005 bedroeg 1.944 leden en per 31 december 2005:1.869 leden. De Historische Werkgroep Vereniging Haerlem Bijdrage van Leny Wijnands-van der Leij De Historische Werkgroep heeft in 2005 hard gewerkt aan het groeps project, een inventarisatie van religieuze architectuur, als onderdeel van een bredere historische inventarisatie. Deze is gedeeltelijk bedoeld voor intern gebruik, als verzameling van basismateriaal, maar zal gedeeltelijk ook leiden tot publicatie. Publicaties zullen het karakter hebben van the matische overzichtswerken. De vereniging wil deze in eigen beheer gaan uitgeven. Deze bezigheden zullen ook in de directe toekomst de nodige tijd in beslag nemen. De werkgroep is in het afgelopen jaar vrijwel zonder onderbreking wekelijks op woensdagavond bijeen gekomen zonder zomerreces te hou den. Het enthousiasme in het bijeenbrengen en ordenen van gegevens was groot. Het aardige van het maken van inventarisaties is het feit dat ook werkgroepsleden met minder vrije tijd tot hun beschikking een bij drage kunnen leveren, met zoveel onderwerpen als ze aankunnen en op zich willen nemen. We roepen leden van de vereniging, die mee willen doen, dan ook van harte op om zich aan te melden (via e-mail naar lwij- nandsvanderley@wanadoo.nl of stap gewoon op woensdagavond vanaf halfacht binnen, op de zolder van de Hoofdwacht). Verscheidene malen werden bijdragen van werkgroepsleden opgeno men in de Nieuwsbrief, zoals de rubriek die Jaap de Jong in samenwer king met Thon Fikkerman heeft opgezet, en/of in het Jaarboek, zoals het artikel van Bert Koene 'Tussen gracht en Hout' in het Jaarboek 2004. In het Jaarboek 2005 verschijnt een artikel over de RK-vereniging Geloof en Wetenschap van Leny Wijnands. In 2005 hebben twee leden van de werkgroep een eigen publicatie het licht doen zien. Marcel Bulte, niet meer woonachtig in Haarlem maar als 'buitenlid' van de werkgroep nog steeds actief in de geschiedschrijving van onze stad, schreef Kleverparkkwartier en Frans Halsbuurt. Twee stadsbuurten tussen Bolwerk en Kleverlaan een uitgave van De Vrieseborch. Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 208