in algemene termen geformuleerd en in principe toepasbaar op middel grote West-Europese steden. In de regels komt het woord Haarlem niet voor. Bij het Handvest behoort een toelichting waarbij de regels wél spe cifiek op Haarlem worden toegepast. Het bestuur heeft over het Handvest op 24 juni 2005 een symposium georganiseerd. Er is in vakbla den en dagbladen over gepubliceerd, ook door leden van de werkgroep. In 2006 zal over het symposium een boek worden uitgegeven. Verschillende zusterverenigingen hebben het Handvest als leidraad bij beoordelingen van plannen in hun gemeente overgenomen, al dan niet in -208- aangepaste vorm. Erfgoedhuis Zuid-Holland heeft in oktober 2005 een studiemiddag aan de Gouden Regels gewijd, waaraan door de werkgroep medewerking is verleend. Deze studiemiddag krijgt in september 2006 een vervolg. Inventarisatie van monumenten De werkgroep is in 2005 begonnen met een uitgebreide inventarisatie van panden en andere objecten die een beschermde status genieten op Rijks, provinciaal en gemeentelijk niveau, met de betreffende motivatie (De gemeentelijke monumentenlijst is nog niet officieel vastgesteld). Door op de kaart in te kleuren welke objecten beschermd zijn is goed te zien wat niet beschermd is. Hiermee is begonnen voor bepaalde delen van de bin nenstad. Bedoeling is tevens te komen tot een overzicht van objecten die niet beschermd zijn maar wel het behouden waard, zodat bij dreigende sloop sneller en adequater kan worden gereageerd. Raaks De werkgroep en de Vereniging hebben - samen met andere organisaties - jarenlang gepleit voor behoud van bepaalde karakteristieke gebouwen aan de Raaks, met name de voormalige HBS-a en de Christelijk Gerefor meerde Kerk (de 'Hoeksteenkerk'). In het jaarboek 2003 zijn onze bezwa ren tegen de voorgenomen sloop uiteengezet. Op 19 januari 2005 ver klaarde de Raad van State echter de plannen, op enkele kleine onderde len na, gerechtvaardigd. In het najaar van 2005 zijn de voormalige HBS-a, Mulo en de Hoeksteenkerk gesloopt. Inmiddels is de projectontwikkelaar (mab) overgenomen door Bouwfonds en wordt waar wat wij in het jaar verslag van 2003 schreven: de plannen zullen worden gewijzigd als het gebied eenmaal is kaalgeslagen. Provinciehuis De provincie wil de twintigste-eeuwse vleugel van Bremer (1930) en Zwiers (1964) van het Provinciehuis langs de Dreef slopen en vervangen Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 210