Publicaties Leden van de werkgroep hebben gepubliceerd in Haarlems Dagblad, Heemschut en de Nieuwsbrief van de vereniging. Vier leden hebben bij dragen geleverd aan de nieuw verschenen Architectuurgids Haarlem. Overige activiteiten Een van de leden van de werkgroep is actief geweest in de planvorming rondom het westelijk tuinbouwgebied. Beperkte aandacht is besteed aan het ontwerp-bestemmingsplan Schoterburcht, de studentenflat aan de -210- Spoorwegstraat, de pogingen tot behoud van de tuinkoepel achter het Huis met de Beelden, de nieuwbouw van het Stedelijk Gymnasium aan de Jacobijnestraat en de locatie van het toekomstige stadskantoor. De werkgroep heeft een belangrijke inhoudelijke bijdrage geleverd aan de tentoonstelling in de Hoofdwacht 'De veranderende stad sinds 1945', met name bij de keuze van foto's, het opstellen van de begeleidende tek sten en de levering van de grote plattegrond (de 'sloopkaart'). Aan het eind van 2005 bestond de werkgroep uit 13 actieve leden. De werkgroep kwam 11 keer plenair bijeen en talloze malen in kleiner ver band. De jaarlijkse studiedag vond plaats op 10 september, dit jaar naar de Zaanstreek. De hoofdthema's waren: 'nieuw bouwen in oude omge vingen' en 'hergebruik van bedrijfspanden'. De Werkgroep Jeugd Bijdrage van Marjorie Vroom-Mos In 2005 heeft de werkgroep steeds meer kunnen merken dat haar signa len door de omgeving worden opgevangen. Steeds vaker komen verzoe ken van het onderwijs naar ons toe in plaats van andersom. Een voor beeld hiervan was de School voor Praktische Vorming Oosterhout, die ons vroeg de Hoofdwacht open te stellen voor de uitvoering van een door henzelf opgesteld programma 'Monumenten rondom de Grote Markt'. Gewapend met een opdrachtenboekje bekeken in september vier jongens van ca. 14 jaar ons gebouw van binnen en van buiten en probeerden zij de vragen te beantwoorden. Een week later kregen ze de opdracht een aantal klasgenoten rond te leiden. Dit project was op school terdege voorbereid en beide bezoeken verliepen dan ook uitstekend. De door de overheid in het kader van het Actieplan Cultuurbereik gewenste cultuur- en erfgoededucatie in het onderwijs heeft in onze pro vincie geleid tot de oprichting van een Erfgoedcoalitie. Daaraan nemen diverse Haarlemse musea deel, het Noord-Hollands Archief, de Stads bibliotheek en het Spaarnestad Fotoarchief. De coalitie wordt bijgestaan Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 212