door Museaal Historisch Perspectief. Gewerkt wordt aan een gezamen lijk programma, dat in het schooljaar 2006-2007 aan de Haarlemse scho len zou kunnen worden aangeboden. Hoewel de werkgroep in eerste instantie heeft besloten voorlopig door te gaan met de vertrouwde en door de scholen gewaardeerde kleinschalige aanpak, wil zij de op gang komende samenwerking tussen de diverse erfgoedinstellingen nauwlet tend in de gaten houden en neemt daarom actief aan de besprekingen deel. Het eerste deel van het kalenderjaar stond in het teken van de activi teiten die waren opgezet voor de Veronicaschool. In april kwamen de groepen 6 en 7 naar de Hoofdwacht en de Haarlemse Synagoge in het Kenaupark om meer te horen over de Tweede Wereldoorlog en het jood se geloof. De kinderen waren onder de indruk van de moeilijke letters, die joodse kinderen leren schrijven en van het bezoek aan de synagoge zelf. In de Hoofdwacht werd geluisterd naar de verhalen van twee oud verzetsstrijders. Helaas hebben wij deze manier van kennismaken met de gebeurtenissen in het verzet voor de laatste keer kunnen organiseren. De groep mensen, die de oorlog bewust heeft meegemaakt en die bovendien nog in staat is vanuit die eigen beleving te kunnen vertellen aan jongere generaties, wordt steeds kleiner. Als derde en laatste onderdeel van het programma voor de Veronica school, brachten in juni drie bovenbouwgroepen in combinatie met een stadswandeling, een bezoek aan de Grote of Sint-Bavokerk. Drie ervaren stadsgidsen maakten de kinderen attent op de bijzondere gebouwen aan de Grote Markt en in de naaste omgeving, en vertelden wat zich daar in het verleden allemaal heeft afgespeeld. Zowel onze werkgroep als de beheerders van de Grote of Sint-Bavokerk vinden het van groot belang dat Haarlemse kinderen gewezen worden op de bijzondere plaats die deze kerk in de Haarlemse geschiedenis heeft en heeft gehad. Misschien lijkt het of ze op deze leeftijd alleen maar geïnteresseerd zijn in vleer muiskeuteltjes of in de spanning van het lopen over de gewelven. Door de enthousiaste verslagen en de fraaie tekeningen die na afloop van deze activiteit worden gemaakt, zijn wij ervan overtuigd dat dit bezoek een vast onderdeel van ons aanbod moet blijven. Ten slotte kan worden vermeld, dat in dezelfde periode ook leerlingen van de Bos en Vaartschool uit groep 6 aan deze activiteit hebben meege daan. Een tegenslag(je) heeft de werkgroep te verwerken gehad in haar voor genomen fotoproject. In samenwerking met het Noord-Hollands Archief heeft de werkgroep een leuk programma in elkaar gezet, dat wij in de meivakantie hadden willen uitvoeren. Helaas is dit door gebrek aan JAARVERSLAG VERENIGING HAERLEM

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 213