belangstelling (wellicht veroorzaakt door slechte communicatie) niet doorgegaan. Toch geven wij niet op, volgend kalenderjaar proberen wij het opnieuw. Het project bestaat eruit dat kinderen oude foto's te zien krijgen van gebouwen in het centrum. Daarnaast krijgen ze uitleg over functie, bewoners etc. van die gebouwen. Vervolgens gaan de kinderen in kleine groepjes verdeeld het betreffende gebouw fotograferen. Onder begeleiding mogen ze hun verhaal daarover anno deze tijd schrijven. Natuurlijk komen de resultaten daarvan vervolgens op onze website. Trouwens, ook al staat deze activiteit er nog niet op, wie in verslagen -212- en tekeningen is geïnteresseerd, wordt uitgenodigd de jeugdwebsite van onze Vereniging eens te bezoeken: www.haerlem.nl/jongemuggen. De werkgroep Parken en Groen Bijdrage van Wim de Wagt De Werkgroep Parken en Groen heeft zich het afgelopen jaar voorna melijk met twee zaken beziggehouden: de voortgaande studie naar de cultuurhistorisch interessante dwarsverbindingen op Haarlems grondge bied en even daarbuiten, én de voorgenomen reorganisatie van het Pim Muiier Sportpark. Het eerste thema mondde in het voorjaar uit in de publicatie van een nieuwe mooie folder Het Parkenpad. Na Het Brou werspad (2004) is dit de tweede beschreven en geïllustreerde fiets- en wandelroute die de werkgroep in het kader van het project 'Oost West Haarlem Best' heeft geproduceerd. De route loopt van het Zuider Buiten Spaarne tot aan het Wethouder Laanpark in Aerdenhout en volgt ditmaal diverse openbare parken en tuinen, zoals de Haarlemmerhout en Eindenhout. Ook wordt de loop van een vroegere duinrel langs de Munterslaan gevolgd. Net als Het Brouwerspad is ook deze folder gratis verkrijgbaar op de Hoofdwacht. Na het verschijnen van de folder (die opnieuw lovende reacties ontving) werden de voorbereidingen gestart van een derde folder, die is voorzien voor 2006. De hierin beschreven route volgt de Jan Gijzenvaart, vanaf het Noorder Buiten Spaarne tot aan Santpoort-Zuid. Het andere onderwerp waarmee de werkgroep zich bezighield betreft het voorlopig bestemmingsplan van het Pim Muiier Sportpark, dat in de herfst de inspraak in ging. Een van de ingrepen uit dit plan behelst de demping van het restant van een vroegere duinrel aan de zuidkant van het sportcomplex, door ons 'Duinrel Wildhoef genoemd. Op de vrijko mende grond moet onder andere bebouwing verrijzen, terwijl de afwate ring van de duinen richting Delft in de nieuwe situatie gegarandeerd Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 214