Verder proberen wij natuurlijk de stad te verrijken met stenen welke gerestaureerd worden of opnieuw gepolychromeerd. Het is jammer dat in zo'n stad als Haarlem dit in vergelijking tot andere grote monumenten steden ambtelijk vaak moeizaam verloopt. Moet in Haarlem een steen worden gerestaureerd of gepolychromeerd dan wordt een monumenten vergunning verlangd. Is de steen zover vergaan dat deze niet meer kan worden gerestaureerd en er een nieuwe moet worden gehakt, dan dient er een sloop- en monumentenvergunning te worden aangevraagd. In andere steden, Amsterdam, Maastricht, Utrecht wordt voor sommige ste nen gewoon overleg gepleegd en worden ook subsidies gegeven op dit soort onderdelen. Gelukkig zijn wij sinds 2005 wel van leges vrijgesteld. In het bestuur heeft er één wijziging plaats gevonden: André Winder heeft na jaren lang actief bezig te zijn geweest, o.a. door het vastleggen van oude gevelreclames en het schrijven van stukjes in het Vereniging nieuws, zijn plek ter beschikking gesteld. Natuurlijk willen wij André bedanken voor al zijn werkzaamheden. Voor André hebben wij een waardige opvolger gevonden, te weten Richard Rodenburg. Richard heeft bijna 15 jaar lang bij monumentenzorg Haarlem gewerkt. Na de reorgani satie van de afdeling Stadsontwikkeling, waarbij de monumententaken werden verdeeld over diverse afdelingen en bureaus, heeft hij ervoor gekozen om bij monumentenzorg van de gemeente Utrecht te gaan wer ken. Als geboren Haarlemmer draagt hij de stad nog altijd een warm monumentenhart toe. Richard gaat zich inzetten om de website van gege vens te voorzien over gevelstenen. Verder moet ik eindigen met het vervelende bericht dat onze fotograaf Gert-Jan van der Wouden die heel Haarlem in zijn vrije uren is doorge trokken en alles wat wij graag wilden hebben heeft vastgelegd, ernstig ziek is geworden. Wij wensen hem veel sterkte en willen hem langs deze weg bedanken voor alles wat hij tot nu toe voor de sgvh heeft gedaan. JAARVERSLAG VERENIGING HAERLEM

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 217