Necrologieën Martinus Jacobus Bouwer -219- 6 januari 1920-30 augustus 2005 De laatste jaren zag je hem wat minder, maar in de jaren zeventig en tachtig was hij regelmatig in de stad te zien met zijn lange gestalte op zijn ouderwetse hoge herenfiets, altijd in pak met stropdas en horlogeketting: Martien Bouwer, oud hulpkoster van de Grote of Sint-Bavokerk en sup poost van het Frans Halsmuseum. Een man met een zachte stem, uiterst bescheiden, maar met een grote liefde voor Haarlem en techniek. In 1991 heb ik hem geholpen om zijn manuscript over de verlichting in de Grote Kerk persklaar en uitgegeven te krijgen en in die tijd heeft hij me veel ver teld over zijn Haarlemse jeugd. Op een gegeven moment bracht hij mij een ordner met fotokopieën van zijn getypte 'herinneringen' aan Haarlem en aan het leven van hemzelf en zijn familie. Na zijn recente overlijden heb ik deze ordner nog eens opge zocht en er het onderstaande levensbericht uit gedistilleerd. De map zelf deponeerde ik in de bibli otheek van het Noord-Hollands archief. Martinus Jacobus Bouwer werd op 6 januari 1920 te Haarlem gebo ren als enig kind van Jacobus Frederik Bouwer (1872-1930), deco ratieschilder en muziekleraar, en Trijntje Elskamp (1886-1963). Het geboorteadres was Ruychaverstraat 30 zw, het huis waar vader en moe der na hun huwelijk in 1916 waren gaan wonen. Zijn ouders hadden elkaar leren kennen in 1909 tijdens de grote historische tentoonstelling

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 221