uitermate boeiend vertellen over de familie Enschedé en over de talloze 'kroonjuwelen' van het museum. Als volleerd schoolmeester wist hij elke bezoeker diep onder de indruk te brengen van de rijkdom van de collecties. Zijn tweede opdracht, het ordenen en beschrijven van de collecties, bleek echter een te hoog gegrepen taak. Daar bleef nauwelijks tijd voor. Niet vertrouwd met de computer bleef 'jw' zoals we hem vaak noemden, noteren in schriftjes en op kaartjes. Daarin kwam pas verandering toen het bestuur van het museum in 1996 een inventarisatieproject formuleerde en voor de uitvoering daarvan een conservator en een assistente kon aan trekken. Ook de bewaaromstandigheden werden toen fundamenteel ver beterd door de aanleg van een klimaatbeheersingssysteem. Het in zijn eentje 'aanmodderen' met zulke omvangrijke collecties als die van het Museum Enschedé was daarmee ten einde gekomen, jw kon zich concentreren op het bezoek, de nieuw aangestelde conservator en zijn assistente stortten zich op het ontsluiten van de collecties. jw heeft daarvan ten volle genoten: eindelijk werden belangrijke his torische documenten toegankelijk gemaakt en hoefde hij, ondanks zijn ijzeren geheugen, niet langer te onthouden op welke van de meer dan 700 planken in het museum hij dat dossier met correspondentie over de Perzische postzegels had neergelegd. Vlak na zijn pensionering trad zijn ziekte aan het licht. Zijn eruditie, belezenheid en grote kennis heeft hij gelukkig met velen in zijn omgeving kunnen delen. Hij heeft echter veel te kort van zijn vrije tijd en passies kunnen genieten. Conservator Museum Enschedé Louis Ferron 4 februari 1942-26 augustus 2005 Altijd die jongen uit de bomenbuurt, uit Haarlem-Noord gebleven. Zo'n jongen die dan wel verhuist naar het centrum en op zekere leeftijd zelfs naar het Ramplaankwartier, maar die ondanks die topografische veran deringen nooit vergeet dat hij voortkomt uit de kleine burgerij. De kleine burger die lijdt aan zijn omgeving, die via een walsje, in de betere buur- -229- JOHAN DE ZOETE NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 231