dat hem veel ergernis bespaard is gebleven. Het accent op vergelding, de roep om zware straffen en de bemoeienis van de politiek zouden hem pijn hebben gedaan. Cornelis Jacobus (Cock) Overdevest 5 mei 1932-7 november 2005 -238- Aannemer Overdevest was een begrip in onze familie. Alle verbouwingen werden door hem uitgevoerd en bij lekkage, rioolstank en dergelijke werd zijn mening gevraagd. Altijd gaf hij een rechttoe rechtaan mening. Recent zei hij over een volgens mij zorgelijke verzakking van een pand: 'Ach, al die oude huizen in Haarlem staan een beetje scheef, laat maar.' Als er in de stad iets te doen was, kwam je hem tegen, vaak met zijn vrouw Anna, en altijd was er tijd voor een praatje of een grap. Hij was geboren in Zoeterwoude tijdens het hoogtepunt van de grote crisis, in 1932. Zijn vader, Jaap Overdevest, bijgenaamd 'Jaap Stront', was daar boer. Toen er op de boerderij een stal gemetseld moest worden hielp de jonge Cock de metselaar en dat beviel hem wel. Maar eerst volgde in Ï953 zijn militaire dienst. Als soldaat werd hij ingezet bij de ramp in Zeeland, een aangrijpende tijd voor hem. Na zijn diensttijd was hij een tijdje werkzaam als metselaar bij de aannemer Gerrit van der Haar in Stompwijk. In 1958 kon hij het bedrijf van de Haarlemse aannemer Cornelis Rose kopen. In januari 1959 trouwde hij met Anna Koot, een boerendochter, en het jonge echtpaar ging wonen in Haarlem-Noord aan de Neptunusstraat. Van daar zette hij het bedrijf van Rose voort. Later verhuisde hij naar de Gedempte Oudegracht en begon onder eigen naam. In de Vijfhoek huurde hij enige pandjes als werkplaatsen. Het bedrijf groeide en begon zich meer en meer te specialiseren in res tauraties. Monumentenzorg Haarlem had vertrouwen in deze aannemer en zo kreeg hij ook grote projecten als de Nieuwe Kerk, de Gasthuishuisjes aan het Groot Heiligland, de Bank van Lening (Peter Cuyper taveerne) in de Kleine Houtstraat, restaurant De Gekroonde Hamer en de Kloostergangen van het stadhuis. In de jaren tachtig werd het bouwklimaat guur. Ondanks een verhui zing naar het Wilsonsplein bleek het niet mogelijk het bedrijf te continu eren. Overdevest - voornamen gebruikten wij niet - moest zijn bedrijf opgeven en verhuisde naar Hoofddorp. Na ca. 30 jaar als zelfstandig aan nemer ging hij werken in loondienst. Dat duurde echter niet lang, want Haerlem Jaarboek 2005 INGE CRUL

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 240