al spoedig begon hij weer - nu samen met zijn zoon Richard - zelfstandig, onder de naam Bouwbedrijf R.J.L. Overdevest, financieel geholpen door zijn schoonvader. Het echtpaar ging weer in Haarlem wonen in de Korte Zijlstraat. Ook zijn derde zoon Jaap kwam even in dit bedrijf werken, maar hij ging al spoedig zelfstandig verder. In die tijd bleef Cock Overdevest ook het boerenvak nog een beetje trouw. In Hoofddorp begon hij op biologische wijze te boeren en hij leverde kippen, fazanten, hazen en konijnen aan res taurants in de omtrek. In zijn vakanties bracht hij jongelui de liefde voor het ambacht bij door ze te instrueren op tal van plaatsen waar bouwprojec ten werden uitgevoerd. Ook dat was Overdevest. Midden jaren negentig kreeg hij een zware hartaanval, maar hij kwam die weer helemaal te boven. Enkele jaren later volgde een grote chirurgi sche ingreep. Maar met opgewektheid sloeg hij zich er doorheen. In 2005 overleed hij 'plotseling, maar toch niet helemaal onverwacht', zoals op de rouwkaart viel te lezen. Na de drukbezochte crematie volgde een 'afscheidsreceptie' in een horecagelegenheid en ook dat was geheel in de stijl van restauratie- aannemer Overdevest. Eén van zijn lijfspreuken was: 'Ik onthoud alleen de leuke dingen van het leven.' Zeer vele Haarlem mers zullen zich nog lang de leuke dingen van Overdevest herinneren. Om die herinneringen tot in lengte van jaren vast te houden heeft de familie begin 2006 een klein boekje verzorgd over hun man en vader, met bijdragen van familieleden en vrienden. Een boekje dat voor het boven staande de bouwstoffen leverde. Dick Reisig 10 oktober 1921-25 juni 2005 Dick Reisig heeft een gelukkige jeugd gehad. Vaak vertelde hij, dat hij graag sportte: schaatste, voetbalde en ging vissen. Na de lagere school ging hij naar het Hervormd Lyceum, hij kon goed met de leraren opschie- A.G. VAN DER STEUR NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 241