ten en was een zeer actieve, sociaal vaardige leerling, had vele vrienden en speelde in het schoolvolleybalteam. Sociaal gezien was het een moeilijke tijd, er heerste economische crisis en de oorlog stond een verdere studie in de weg. Na de oorlog wilde hij rechten gaan studeren, maar daartoe moest hij eerst -240-staatsexamen klassieke talen doen. Met een bevriende leraar klassieke talen, de heer Kloosterman, haalde hij dit in één jaar. In 1950 trouwde hij met Hendrika Wilhelmina Wolkers; ze zijn 55 jaar getrouwd geweest en uit hun huwelijk werden zes kinderen werden geboren. Naast de drukke werkzaamheden, die een gezin met zich meebrengen, begon hij een avond-weekendstudie Rechten aan de Vrije Universiteit van Amsterdam. Hij werkte toen in Arnhem bij de provincie Gelderland. Toen hij werk vond bij de Provincie Noord-Holland verhuisde het gezin naar de Laurens Reaallaan in Haarlem. Naast zijn werk werd hij Kantonrechter plaatsvervanger in het arrondissement Haarlem bij de nevenzittingsplaats Hoofddorp. Kort daarop verruilde hij zijn baan bij de provincie voor het rechtersambt in het arrondissement Alkmaar. Na acht jaar rechter in Alkmaar te zijn geweest, werd hij vice-president bij de rechtbank te Den Haag. Toen hij in 1991 70 jaar werd ging hij met pensioen. Tijdens zijn pensioen wilde hij nog wat doen met de ervaring en ken nis die hij had opgedaan gedurende de achtentwintig jaar dat hij lid was geweest van de rechterlijke macht. Vanuit deze ervaring sprak één onderwerp hem erg aan; 'Het aanbod van getuigenbewijs'. Hoewel het eerst de bedoeling was hier een artikel over te schrijven in een of ander vakblad, groeide zijn werk uit tot een proefschrift. Een proefschrift waar hij uiteindelijk ruim vijf maanden na zijn dood postuum op zou promo veren. Naast zijn werk was Reisig jaren actief als scriba van de Hervormde kerk aan de Ramplaan. Hij deed dit met veel toewijding en plezier. Ook bekleedde hij de functie van commissaris en juridisch adviseur voor het bestuur van woningbouwvereniging Patrimonium. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de woningbouwvereniging schreef hij in de eer ste jaren van zijn pensioen de jubileumuitgave 75 Jaar woningstichting Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 242