Patrimonium, een historische notitie. Voor bejaardentehuis Zuiderhout zat hij enkele jaren in de geschillencommissie. Als kunstliefhebber verrichtte hij veel werk voor de kunstcommissie van de gemeente Bloemendaal 'Onder de Zuilen'. Mede door zijn vriend schap met de kunstschilder Hein Stork bouwde hij een hele kunstverza meling op. Hij trok veel met zijn kinderen op; begeleidde ze naar hun sportver eniging en moedigde ze aan. Op zondag trok het gezin er op uit voor een wandel- of fietstocht en 's zomers gingen ze met z'n allen enkele weken op vakantie. Het eiland Texel was hierbij hun favoriet. -241- Ook had Dick Reisig vele hobby's. Hij was niet iemand die stil kon zit ten, altijd moest hij iets om handen hebben. Graag maakte hij dingen met zijn handen, In zijn achtertuin bouwde hij eigenhandig een schuur en metselde de fundering en toen deze na 30 jaar door de weersinvloeden was versleten herbouwde hij deze. Ook het fijnere handwerk schuwde hij niet, voor menigeen zette hij een mooie kast in elkaar. Hij had een pas sie voor klokken en ook verdiepte hij zich in de werking van de zonne wijzer en vervaardigde enkele fraaie exemplaren. Toen hij met pensioen was, restaureerde hij in zijn achtertuin een oude houten boot. Hij hield erg van fietsen en vaak kon je hem dan ook in Haarlem tegenkomen, bij de houthandel vandaan, met een bundeltje hout op de fiets gebonden voor één van bovengenoemde klussen. Hij was een groot liefhebber van klassieke muziek en was op dinsdag avonden te vinden in de Grote of Sint-Bavokerk op de Grote Markt in Haarlem waar hij de orgelconcerten bezocht. Dick Reisig was een vriendelijke man met een brede belangstelling, hij wist van veel onderwerpen veel af. Hij was sociaal en had een positieve humorvolle kijk op het leven. Hij had veel doorzettingsvermogen, als hij ergens aan begon, rondde hij het ook af. Cobi Schreijer 25 april 1922-1 december 2005 Honderdvijftig procent Haarlems van hart Haar trouwste metgezel was haar gitaar. Maar die was er niet bij, toen Haarlem begin december 2005 in het crematorium aan de Vergierdeweg massaal afscheid nam van folkzangeres Cobi Schreijer (83): ras-Amster- DICK j. REISIG NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 243