In 1977 publiceert ze het vrouwenliedboek Sansevieria, drie jaar later gevolgd door de kloeke tekstenbundel Sara, je rok zakt af, waarvoor ze veel historisch onderzoek heeft gedaan. In 1987 levert haar 'niet aflaten de inzet voor het grensverleggend repertoire' haar een ridderorde op. Ze is er trots op. In het Rosa Spierhuis in Laren, de woongemeenschap van oudere kunstenaars waar ze als 75-jarige naar toe verhuist, hangt ze 'm pontificaal aan de muur. Intussen laat Haarlem, de stad waaraan Cobi ondanks alles haar hart heeft verpand, zich ook niet onbetuigd. Bij haar vertrek naar Laren krijgt ze de gemeentelijke Penning van Verdienste, die haar door wethouder Jan Haverkort van cultuur wordt uitgereikt onder -245- het poëtische motto 'een rebelse meid, een parel in de klassenstrijd'. Haar laatste cd wordt 'Klein Ritueel', een pareltje waarvoor Boudewijn de Groot als producer optreedt; haar laatste optreden vindt plaats tijdens de presentatie van haar biografie in 2003. In de aula van haar eigen Rosa Spierhuis beklimt zij dan nog eenmaal het podium en straalt temidden van al die artiesten die bij haar hun loopbaan begonnen zijn, zoals alleen een zingende Cobi Schreijer stralen kan. Met dat beeld op je netvlies en die bijzondere stem in je oren kun je niet anders dan hopen dat die grote, warme, kritische vrouw met haar fijne neus voor talent nu voor eeuwig versmolten is met haar muze. Verlost van alle aardse ongemakken - bevrijd door de zee van de tijd. Karei Schuyt 13 april 1929-27 juni 2005 'Zijn leven stond in het teken van zorg voor anderen' stond er boven de overlijdensadvertentie van Karei Schuyt, de man die Haarlem als uitge ver van bijzondere boeken zoveel moois heeft geschonken. Karei Corne lls Schuyt is op 27 juni op 76-jarige leeftijd geheel plotseling overleden in zijn woonplaats Aerdenhout. Karei Schuyt was ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Van de Vereniging Haerlem kreeg hij al in 1992, bij het veertigjarig bestaan van zijn uitgeverij Schuyt Co de zilveren legpenning en de Koninklijke Vereniging tot Bevordering van de Belangen des Boekhandels schonk hem de gouden draagspeld. Vanuit twee van zijn grote liefhebberijen, reizen en treinen, begon Karei Schuyt in 1952 een boekenimportbedrijf. Hij importeerde belang rijke boeken over deze onderwerpen en had daar blijkbaar een fijne neus JOKE DIEBEN-FRERICHS NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 247